Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Sokół Mogilno przed mistrzostwami woj. w minisiatkówce

Sokół Mogilno przed mistrzostwami woj. w minisiatkówce

Dwie siatkarskie "czwórki", dwie "trójki" i dwie "dwójki" - zawodniczki urodzone w latach 1994-1996, będą reprezentować Sokół Mogilno, w walce o medale mistrzostw województwa kujawsko-pomorskiego w minisiatkówce.

Tegoroczne mistrzostwa, rozegrane zostaną w hali toruńskiej Skarpy. W ubiegłym roku, mogilnianki wywalczyły jeden medal – w kategorii „czwórek”, brąz zdobyły Angelika Bartkowiak, Martyna Kubiak, Marietta Kasprzak i Agata Błotnicka. W sezonie 2006/2007, najmłodsze sokolanki wielokrotnie sprawdzały swoje umiejętności na licznych turniejach (głównie z udziałem klubów z Wielkopolski). Doświadczenie zdobyte podczas imprez towarzyskich, powinno zaprocentować już w najbliższą sobotę.

W ostatnich tygodniach, najmłodsze adeptki siatkówki w mogileńskim klubie, miały liczne okazje do podszlifowania formy. W dniach 21 maja – 2 czerwca, Sokół we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, zorganizował cykl treningów dla siatkarek urodzonych w latach 1994-1996. Dzięki uzyskanej dotacji, udało się zakupić m.in. 15 piłek do minisiatkówki oraz 20 skakanek. Takiego sprzętu nie było do tej pory w mogileńskim klubie.Kilka dni temu, rozegrano również w Mogilnie ciekawy turniej z okazji Dnia Dziecka, w którym udział wzięły pary mieszane – każda z siatkarek grała z jednym ze swoich rodziców lub znajomych. W zawodach wystartowało 21 duetów, a najlepsze okazały się córka i matka – Karolina i Dorota Łuczyszyn. Na dalszych pozycjach uplasowali się: Iza i Piotr Bielewiczowie oraz Marta Krystkowiak z Dawidem Sobeckim. Bardzo dobrze wypadł również trener Maciej Adamski, który grał poza konkursem w parze ze swoją córką – Marią.

W zawodach z okazji Dnia Dziecka, zorganizowanych przez Skarpę Toruń, wzięły również udział dwie sokolanki urodzone w roku 1994Magdalena Konkolewska i Marika Szambelan. Reprezenując zespół kadry wojewódzkiej, sokolanki zajęły wraz z koleżankami z innych klubów, dziesiąte miejsce w kategorii „czwórek”.

źródło: sokol.mogilno.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved