Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Raul Lozano: Chcę wykorzystać każdą sekundę w ojczyźnie

Raul Lozano: Chcę wykorzystać każdą sekundę w ojczyźnie

fot. archiwum

Wicemistrzowie świata, którzy przylecieli na dwa mecze LŚ z Argentyną (sobota i niedziela), nadal czekali na bagaże. Trener Lozano nakazał więc odpoczynek i dopiero wieczorem zebrał podopiecznych na lekki trening.

Straciliście półtora dnia, więc chyba niełatwo wrócić teraz do zajęć?

 

Raul Lozano:Zawodnicy nie mają nawet butów siatkarskich. Wszystkie torby utknęły w Paryżu. Czekamy aż sprzęt do nas doleci i wtedy przystąpimy do normalnych ćwiczeń. W czwartek i piątek przeprowadzimy już po dwa treningi. Szybko nadrobimy zaległości. 

Powrót do ojczyzny wpłynął na pana mobilizująco?

 

Chyba pierwszy wstałem wcześnie rano. Chłopcy zapewne odczuwają różnicę czasu i to może być dla nich zabójcze. Ja jednak chcę wykorzystać każdą sekundę w ojczyźnie. Za chwilę będziemy mieli już spotkanie z miejscowymi działaczami, a potem naradę trenerską. Pewnie coś zjemy i dopiero wieczorem wezmę się za zajęcia z podopiecznymi.

 

Czujecie jeszcze skutki koszmarnej podróży?

 

Długa droga oczywiście odbiła się na nas wszystkich, ale nikt nie narzeka. Jeśli moglibyśmy mieć do kogoś pretensje, to do światowej federacji FIVB, która na siłę chce oszczędzać. Zamiast lecieć przez USA, zwiedziliśmy pół świata. Nie chcę jednak słyszeć, że przez to będziemy grać słabiej. Rozumiem, że zawodnicy odczują zmianę stref czasowych, ale muszą o tym szybko zapomnieć.

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved