Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Połączenie Jokera Piła i Inotelu Poznań niemal przesądzone

Połączenie Jokera Piła i Inotelu Poznań niemal przesądzone

Joker Piła i Inotel Poznań łączą siły. - Mamy pieniądze na to, by stworzyć w Wielkopolsce męską siatkówkę na poziomie ekstraklasy - mówi rzecznik Inotelu Tomasz Woźniak.

Dwa męskie zespoły siatkarskie w Wielkopolsce chcą połączyć siły. To może być decyzja przełomowa dla wielkopolskiej siatkówki, która do tej pory stoi głównie rozgrywkami kobiecymi. W regionie są trzy zespoły kobiece na poziomie ekstraklasy – w Pile, Kaliszu i Poznaniu. Męska siatkówka jest znacznie słabsza. Najwyżej notowany jest Joker Piła, który grał nawet w pewnym momencie w ekstraklasie. Spadł z niej jednak. W tym sezonie ma szansę wrócić. Walczy w barażach z Delectą Bydgoszcz – kolejne spotkanie tych ekip odbędzie się w Pile dziś o godz. 17. – Nasza dobra postawa w tym sezonie zaskoczyła nas samych – przyznaje prezes pilskiego klubu Jerzy Jasiński. – Wykorzystaliśmy jednak wszelkie możliwości, aby zdobyć dla drużyny sponsorów i żeby rozwijała się ona w Pile. Robiliśmy to kosztem prywatnych pieniędzy i swoich rodzin.

Joker dostatecznego wsparcia w Pile nie znalazł. Tymczasem w Poznaniu istnieje zespół Inotelu Poznań, który właśnie spadł z I ligi. Dla poznańskich działaczy był to cios, ponieważ Inotel był przygotowany finansowo i organizacyjnie nie tylko na pozostanie w lidze, ale i na dalszy rozwój.Teraz wszystko może się zmienić, ponieważ Joker i Inotel postanowiły się połączyć i stworzyć jedną silną, wielkopolską drużynę. – Koniec z rywalizacją. Chcemy wystawić to, co najlepsze w siatkówce w regionie nie przeciw sobie, ale przeciw reszcie Polski. Po moich zawodników ustawiają się kolejki. Wolę, by poszli do Poznania niż w Polskę – mówi prezes Jasiński i dodaje: – Rozmowy są bardzo zaawansowane.

Potwierdza to rzecznik prasowy Inotelu Tomasz Woźniak. – Porozumieliśmy się z Jokerem Piła, gdyż zależy nam na dalszym rozwoju i stworzeniu silnej drużyny opartej na graczach Jokera i potencjale finansowym Poznania, która w krótkim czasie trafi do ekstraklasy, czyli PLS – mówi. – Za dwa tygodnie sprawa powinna być zakończona. Zespół ma nazywać się Joker-Inotel i grać w Poznaniu, zapewne w Arenie lub nowej hali AWF przy ul. Droga Dębińska. W Pile pozostałby na poziomie II ligi i byłby zapleczem pierwszej drużyny.

Zarówno Joker, jak i Inotel mają spore osiągnięcia w siatkówce młodzieżowej. – Chcemy, by powstały zespół miał bardzo silne wsparcie tych zdolnych zawodników – mówi Woźniak i dodaje, że Inotel stać na zgromadzenie 2,5 mln zł, które pozwalają utrzymać się w PLS.

Mamy gwarancję grupy złożonej z trzech bardzo dużych firm, iż wspomogą taki zespół. Chcą wyłożyć bardzo konkretne kwoty – mówi. – Jesteśmy spokojni o naszą stabilność finansową, bo zawsze zamykaliśmy budżet bez długów. Nawet teraz, po spadku. Zakładamy, że powstanie zespół, który za rok z pierwszego miejsca awansuje do PLS.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved