Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Polacy wzorem dla… Bułgarów

Polacy wzorem dla… Bułgarów

fot. archiwum

Organizacja podróży przez Polski Związek Piłki Siatkowej dla naszej reprezentacji do Argentyny, szerokim echem komentowana jest dzisiaj w bułgarskich mediach.

Bułgarzy rozegrali w ostatni weekend dwa spotkania w San Juan z reprezentacją Argentyny, skąd mieli udać się do Chin. Zgodnie z planem w poniedziałkowe popołudnie mieli polecieć do Buenos Aires, dalej już do Chin. Okazało się jednak, że z powodu strajku personelu na lotnisku w stolicy kraju, dotarcie do Buenos Aires samolotem jest niemożliwe. Bułgarzy przeczekali więc na lotnisku noc z poniedziałku na wtorek z nadzieją, że lot jednak się obdędzie. Zdenerwowany Martin Stoew poprosił nawet FIVB o przełożenie spotkań z Chinami. Na próżno. W końcu we wtorkowe popołudnie Bułgarzy zdecydowali się na podróż autobusem (1100 km) z San Juan do Buenos Aires. Kilkunastogodzinna podróż sprawiła, że w środę rano wciąż byli w Argentynie. Dopiero tego dnia udało im się polecieć przez Madryt do Chin.

 

W tym samym czasie drogę z Chin do Argentyny przemierzała polska reprezentacja, która lotem przez Amsterdam i Paryż również musiała dostać się do Buenos Aires a stamtąd do Catamarki oddalonej o 1600 km od stolicy kraju. Podróż do Buenos Aires odbyła się bez kłopotu, ale problemy pojawiły się znów w stolicy Argentyny. Polacy stanęli jednak na wysokości zadania i zorganizowano dla nich mały – mogący pomieścić 19 osób samolot, zamiast autobusu, którym podróżowali Bułgarzy. 

Cała sytuacja spotkała się z dużą liczbą komentarzy w bułgarskich mediach. Miejscowe dzienniki piszą o tym, że "Polacy pokazali co znaczy profesjonalizm " albo, że "Tylko Bułgaria mogła pozwolić na koczowanie brązowych medalistów mistrzostw świata na lotnisku ". Bułgarskiej federacji zarzucono brak organizacji w takich sytuacjach. Reprezentanci tego kraju wyjdą zgodnie z planem na parkiet w Chinach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved