Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Czarnowski w Jastrzębiu

Patryk Czarnowski w Jastrzębiu

Środkowy PZU AZS, Patryk Czarnowski przenosi się do Jastrzębskiego Węgla. Młody zawodnik przez najbliższy rok będzie reprezentował barwy JSW. W kręgu zainteresowań wicemistrzów Polski są także Sławomir Szczygieł i Arkadiusz Terlecki.

Młody olsztyński środkowy nie znalazł uznania w oczach trenera Ireneusza Mazura i przegrał rywalizację o pierwszy skład ze swoim rówieśnikiem Marcinem Możdżonkiem. Popularny ,,Patryś” chcąc rozwijać swoj niebywały talent potrzebuje gry w podstawowej szóstce zespołu z PLS – takie warunki spełnia klub ze Śląska i właśnie w Jastrzębiu będzie on kontynuował swoją siatkarską karierę.

Jestem już zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla. Podpisałem roczny kontrakt z możliwością przedłużenia go na kolejny sezon – potwierdza 22-letni Patryk Czarnowski (201 cm) – Chciałem zostać w Olsztynie, bo dużo zawdzięczam temu miastu, jednak nie mogę kierować się tylko sentymentami. Dlaczego przyjąłem ofertę Jastrzębia? Bo tam będę miał możliwość gry i rozwoju. W Olsztynie spędziłem trzy bardzo fajne sezony, ale tego grania było troszkę za mało – dodaje Czarnowski.Aktualnie zawodnik przebywa na zgrupowaniu kadry B, gdzie pod okiem trenera Krzysztofa Felczaka szlifuje formę na Uniwersjadę.

W kręgu zainteresowań działaczy Jastrzębskiego Węgla znalazło się także dwóch zawodników, którzy w swoim życiorysie mają już występy w górniczym klubie – Sławomir Szczygieł (Resovia Rzeszów) oraz Arkadiusz Terlecki (Jadar Radom). Prawdopodobnie, któryś z wyżej wymienionych zawodników dołączy do drużyny, którą w przyszłym sezonie poprowadzi Roberto Santilli. Według dyrektora Grodeckiego Jastrzębie nie zatrudni już zagranicznych środkowych.

Dyrektor klubu Zdzisław Grodecki zapewaniał mnie, że nie ma takiej opcji jak drugi zagraniczny środkowy. – mówi Czarnowski – Wszystko wskazuje na to, że o miejsce w składzie będę walczył z panem Szczygłem lub Arkadiuszem Terleckim. Moim zdaniem nie stoję na straconej pozycji. – dodaje Patryk.

Według nieoficjalnych źródeł Strefy Siatkówki kontrakt z drużyną Jastrzębskięgo Węgla podpisał także reprezentant Polski Robert Prygiel.

źródło: Gazeta Olsztyńska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved