Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > O krok od awansu do finałów Mistrzostw Polski…

O krok od awansu do finałów Mistrzostw Polski…

Nie udało się Marcie Żychskiej i Magdalenie Pater awansować do turnieju finałowego Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej juniorek. Podczas zawodów półfinałowych w Kamieniu Krajeńskim, para mogileńskiego Sokoła zaprezentowała się jednak z dobrej strony.

W rozegranym w miniony wtorek i środę turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski, sokolanki odniosły dwa zwycięstwa i zanotowały na swoim koncie dwie porażki. Mogilnianki już na początku zawodów miały sporo szczęścia, bowiem pierwszy mecz wygrały walkowerem. Do Kamienia Krajeńskiego nie dojechała para z Piły – Gracja Wierciszewska / Karolina Zapaśnik. W II rundzie Marta i Magda pokonały 2:1 siatkarki Piasta Szczecin – Aleksandrę Miller i Igę Filipiak.

Niestety, w meczu o awans do czołowej czwórki, sokolanki przegrały 0:2 (19:21, 12:21) z parą Trefla Gdynia – Weronika Łada / Monika Rychter. Pozostała jeszcze jedna szansa awansu do finałów Mistrzostw Polski, ale w „meczu o wszystko”, lepsze od mogilnianek okazały się mistrzynie województwa pomorskiego – Magdalena Lenz / Żaneta Rzepnikowska (Energa Gedania Gdańsk), wygrywając z siatkarkami Sokoła 2:0 (21:12, 21:11).Rezultaty uzyskane w Kamieniu Krajeńskim niestety nie dały Marcie i Magdzie awansu do najlepszej „16juniorek w Polsce, ale zabrakło naprawdę niewiele. Sokolanki zajęły ostatecznie piąte miejsce, tuż za czołową czwórką, która wywalczyła awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Z uwagi na młody wiek, obie zawodniczki będą miały kolejną szansę powalczenia w tej kategorii wiekowej w przyszłym roku.

źródło: sokol.mogilno.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved