Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marian Kardas: Żubra widziałem tylko na butelce

Marian Kardas: Żubra widziałem tylko na butelce

- Wczoraj było trudno się do mnie dodzwonić - mówi Marian Kardas, trener Pronaru Zeto Astwy AZS Białystok, który utrzymał się w LSK w przyszłym sezonie. - Dzwoniło wiele osób, w tym sporo dziennikarzy, życzliwi mi gratulowali utrzymania się w ekstraklasie.

Trener białostockich siatkarek krótko podsumował miniony sezon: było trudno, nerwowo oraz inaczej niż wielu z nas to sobie wyobrażało. Wszyscy dużo nauczyliśmy się.

Trzecie miejsce o którym wielu wspominało przed sezonem było mocno na wyrost – powiedział trener Pronaru. – Lokata w przedziale 5-8 całkiem realna, ale zabrakło trochę szczęścia i formy w najważniejszych meczach. Mecze z Gwardią i Wisłą nauczyły zespół twardości. Pokazał on swój charakter.Marian Kardas podkreślił, że sport białostocki odniósł w ostatnich dniach dwa sukcesy – siatkarki utrzymały się w LSK, a Jagiellonia awansowała do ekstraklasy piłkarskiej. – W tym mieście jest dobry klimat dla sportu. Na temat dalszych moich losów i zawodniczek nie mogę nic powiedzieć. Na pewno chciałbym zostać w Białymstoku. Miasto i okolica ma swój urok. Widziałem np. łosia nad Biebrzą, a żubra na razie tylko na butelce. Ale przy najbliższej okazji postaram się pojechać do Białowieży, żeby zobaczyć żywego.

W środę trener z zawodniczkami byli na imieninowym grillu u dyrektora klubu Antoniego Prokopa. – To jest dobra okazja do swobodnego porozmawiania o planach na następny sezon – powiedział dyrektor Prokop. – Chcą zostać z nami sponsorzy, chcą przyjść nowi.

Białystok będzie więc miał siatkarską ekstraklasę w przyszłym sezonie. – Wiemy, że leżymy dość daleko od wielu miast – powiedział Marian Kardas. – Będziemy mieć w sezonie dziewięć wyjazdów.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved