Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Delecta walczy o PLS i rozmawia z gwiazdą

Delecta walczy o PLS i rozmawia z gwiazdą

Już w piątek odbędzie się trzeci mecz barażowy Delekty z Jokerem Piła. Wygrana da bydgoskiej drużynie utrzymanie w Polskiej Lidze Siatkówki. Do klubu wypłynęła ostatnio oferta reprezentanta Bułgarii Todora Aleksiewa.

Mam nadzieję, że skończymy walkę o ekstraklasę już w piątek – mówi przyjmujący Delekty Krzysztof Kocik. Chociaż przed tygodniem w Bydgoszczy dwukrotnie (3:2 i 3:0) lepsi byli podopieczni Wiesława Popika, to jednak występujący w obecnym sezonie w I lidze goście pokazali, że potrafią być groźnym rywalem.

Sami się przekonaliśmy, że potrafimy grać w nimi, jak równy z równym – mówi Marcin Lach z Jokera. – Myślę, że nie jest to nasze ostatnie tegoroczne spotkanie w tej hali. My tu jeszcze wrócimy – dodaje. Aby to zrobić, pilanie musieliby zwyciężyć w obu meczach we własnej hali, najpierw w piątek i potem w sobotę.W Bydgoszczy wszystkim zależy, na jak najszybszym zakończeniu rywalizacji. Jeśli uda się to w weekend, to już od poniedziałku rozpocznie się budowanie drużyny na nowy sezon.

Działacze Delekty nie będą mieć łatwego zadania, bo z jednej strony rozmawiać muszą z nowymi siatkarzami, a drugiej chcą utrzymać czołowych graczy z obecnego składu. Najlepsi na brak ofert nie narzekają. Adam Nowik znalazł się na liście życzeń wicemistrza Polski Jastrzębskiego Węgla. Są też chętni na Krzysztofa Janczaka i Krzysztofa Kocika.

Delecta szuka też wzmocnień. Wcześniej mowa była o rozmowach z Jakubem Bednarukiem. Do klubu dotarła także oferta od menedżera Bułgara Todora Aleksiewa (24 lata, 200 cm). To reprezentant kraju, występujący ostatnio w rosyjskim Nieftjankiu Ufa.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved