Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Australijskiego tournee po Europie ciąg dalszy

Australijskiego tournee po Europie ciąg dalszy

Siedem towarzyskich spotkań rozegrała kadra Australii w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Zespół, który przygotowuje się do mistrzostw Azji i Oceanii przegrał cztery mecze. Doświadczenia nabiera Igor Yudin, przyjmujący Jastrzębia.

Reprezentacja Australii, której barw broni przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Igor Yudin przyjechała do Danii prosto z Chorwacji, gdzie na początku maja rozegrała również serię sparingów. W Danii Australijczyków czekał prawdziwy maraton siedmiu spotkań.

W pierwszym spotkaniu, rozegranym w Kosor, Igor Yudin pojawił się na boisku w pierwszej szóstce zapisując na koncie swojego zespołu 6 punktów. Cały mecz zakończył się sukcesem gości, którzy wygrali 3:2. Najlepiej punktującym okazał się zawodnik niemieckiego Wuppertal’u, Nathan Roberts. Dwa dni później obydwa zespoły spotkały się w miejscowości Odense. Duńczycy wzięli rewanż na swoich rywalach, pewnie wygrywając 3:1 w setach. Młody zawodnik Jastrzębia rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, pojawiając się na boisku w końcówce pierwszego seta i popisując się efektownym blokiem. W całym spotkaniu zdobył 3 punkty.

Już dzień później rozegrano kolejny sparing, tym razem w Vejle. Australijczycy ponownie okazali się lepsi od Duńczyków, zwyciężając 3:1, a Igor Yudin zdobył w tym meczu 11 punktów. Czwarte spotkanie obydwu drużyn rozegrane zostało w Middelfart, 4 czerwca. Dosyć niespodziewanie Australijczycy nie zdobyli w tym meczu nawet seta, gładko ulegając 0:3. Na koncie jastrzębianina ponownie zapisanych zostało 11 punktów, z czego dwa zdobyte blokiem. Piąty, rozegrany w Aarhus, mecz ponownie należał do gospodarzy, którzy po emocjonującym spotkaniu pokonali Australię 3:2. Nie był to dobry mecz w wykonaniu Yudina, który co prawda wyszedł na boisko w pierwszej szóstce, ale w przekroju całego meczu zdobył tylko jeden punkt i szybko został zmieniony.

Sytuacja zmieniła się dzień później w Aalborg, gdzie Australijczycy po kolejnym zaciętym spotkaniu pokonali Duńczyków 3:2. Z lepszej strony pokazał się również Yudin, zapisując na swoim koncie 7 oczek. Wolny dzień tuż przed ostatnim meczem Australijczycy spędzili na zwiedzaniu Kopenhagi, gdzie również rozegrane zostało ostatnie spotkanie. 8 czerwca na koniec swojego tournee po Danii, Australia przegrała z Danią 1:3. 5 punktów dla „Kangurów” zdobył Yudin.

Prosto z Danii, Australijczycy przenieśli się do Francji, do Montpellier aby rozegrać z tamtejszą kadrą B pięć kontrolnych spotkań. Prosto z Francji drużyna poleci do Japonii na Asian Pacific Cup, który rozegrany zostanie w dniach 22-24 czerwca.