Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Buszek zawodnikiem Politechniki

Rafał Buszek zawodnikiem Politechniki

Atakujący Rafał Buszek podpisał kontrakt z J.W. Construciton AZS Politechniką Warszawską. Dwudziestoletni siatkarz w poprzednim sezonie występował w II-ligowych Błękitnych Ropczyce.

Gra w Polskiej Lidze Siatkówki w barwach stołecznej Politechniki to dla mnie ogromne wyzwanie. Tym bardziej, że w siatkówkę gram dopiero od czterech lat – mówi zawodnik. – Zacząłem uprawiać ten sport, kiedy byłem w szkole średniej. Spodobało mi się i tak zostałem przy piłce siatkowej. Związałem się z klubem Błękitni Ropczyce. Zawsze miło będę wspominał spędzony tam okres. Grałem także w barwach Uniwersytetu Rzeszowskiego, na którym studiuję – opowiada nowy zawodnik warszawskiego klubu. – Ale z kolegami z Uniwersytetu grałem jedynie w imprezach studenckich: Akademickie Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych – dodaje.

Praktycznie od zawsze gram na pozycji atakującego – kontynuuje Rafał Buszek. – Chociaż zdarzało się, że występowałem także na przyjęciu. Na lewym skrzydle zastępowałem kontuzjowanych kolegów. Kiedyś w Pile z powodów niezależnych ode mnie musiałem rozegrać całe mistrzostwa szkół średnich na przyjęciu i chyba całkiem nieźle mi to wyszło – śmieje się młody siatkarz.Fakt, że Buszek do czynienia z siatkówką ma raptem od czterech lat, a znalazł uznanie w oczach tak wybitnego fachowca, jakim jest trener Edward Skorek, mówi sam za siebie. Zawodnik poza dobrymi warunkami fizycznymi (195 cm, 83 kg) posiada talent, który potwierdził już w większości imprez i turniejów, w których występował. Cechuje go do tego duża ambicja i chęć podejmowania nawet najtrudniejszych wyzwań. Nie boi się ryzyka, czego przykładem jest decyzja o grze w Politechnice. – Jest to pewne ryzyko, bo różnica między poziomem II ligi a poziomem PLS jest ogromna. Ale nie przeraża mnie ono, a wręcz dodatkowo motywuje – twiedzi Rafał. – Wiem, że gra w Politechnice to dla mnie ogromna szansa. Taka szansa może nie przytrafić się już drugi raz, postanowiłem więc spróbować.

Rafał ma bardzo krótką listę sukcesów i osiągnięć, ale liczy, że w Warszawie ją wydłuży. Jak sam podkreśla, jego największym osiągnięciem jest srebrny medal… Mistrzostw Polski Szkół Wyższych. Od razu w pierwszym spotkaniu tego turnieju drużyna Buszka spotkała się z Uniwersytetem Warszawskim, prowadzonym przez szkoleniowca J.W. Construciton AZS Politechniki Edwarda Skorka. Rzeszowianie wygrali 3:1, sprawiając niespodziankę. Później było jeszcze lepiej. Ekipa z Podkarpacia wygrywała mecz za meczem. I tak doszła aż do finału gliwickich zmagań. Dopiero tam znalazła pogromcę. Po pięciosetowej walce rzeszowianie przegrali z PWSZ Racibórz.

W tym roku razem z kolegami z Uniwersytetu Rzeszowskiego zajęliśmy drugie miejsce na Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych w Gliwicach, a ja zostałem najlepszym atakującym tego turnieju. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że był to najlepszy turniej w mojej dotychczasowej karierze. Właśnie wtedy wypatrzył mnie trener Skorek. Obserwował mnie przez kilka meczów, a teraz znalazł dla mnie miejsce w swoim zespole – opowiada z nieskrywaną radością Rafał. – Miałem także propozycję z Resovii. Jednak ściągnięto tam kilku znanych i doświadczonych zawodników. Na mojej pozycji będą tam występować Tomasz Józefacki i ściągnięty z Olsztyna Paweł Papke. Młodzi zawodnicy nie mieliby szans się przebić. Z kolei w Politechnice nie zapowiadano tak spektakularnych transferów. Poczułem tu swoją szansę i dlatego zdecydowałem się podpisać kontrakt – dodaje.

Buszek optymistycznie patrzy w przyszłość. Nie może doczekać się treningów z nowym zespołem. – Sama zmiania klimatu i przenosiny do wielkiego miasta, jakim jest Warszawa to dla mnie wyzwanie. Lubię takie wyzwania i jestem pewien, że akurat z zaklimatyzowaniem się w nowym środowisku nie będę miał problemu. Będzie to dla mnie także świetna okazja do zdobywania doświadczeń. Muszę zmienić też studia. Obecnie jestem w trakcie zaliczania pierwszego roku wychowania fizycznego na Uniwersytecie w Rzeszowie. Od października będę natomiast studentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Na boisku to prawdziwy walczak, nigdy nie odpuszcza. Wykazuje się wielką ambicją i duchem walki. Prywatnie natomiast to bardzo skromny i sympatyczny człowiek. – Jestem spokojnym i nieśmiałym chłopakiem – uśmiecha się Rafał. – Wolny czas lubię spędzać w kinie. Dobry film to moje hobby. Lubię także czytać książki i grać w gry komputerowe – mówi o sobie.

Imię: Rafał
Nazwisko: Buszek
Wzrost: 195 cm
Waga: 83 kg
Zasięg w ataku: 345 cm
Zasięg w bloku: 315 cm
Poprzedni klub: Błękitni Ropczyce
Sukcesy:
- srebrny medal Akademickich Mistrzostw
  Polski w Warszawie;
- srebrny medal Mistrzostw Polski
  Szkół Wyższych w Gliwicach
- tytuł najlepszego atakującego tego turnieju

źródło: siatkowka.azspw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved