Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ireneusz Kłos odpoczywa od siatkówki

Ireneusz Kłos odpoczywa od siatkówki

fot. archiwum

Niedawny selekcjoner żeńskiej reprezentacji Polski, a ostatnio opiekun I-ligowego Piasta Szczecin, Ireneusz Kłos odpoczywa w Kotlinie Kłodzkiej.

Mamy tu chatkę w miejscowości Lasówka koło Zieleńca z pięknym widokiem na Masyw Orlicki po stronie czeskiej – mówi. Po polskiej stronie, póki co, widoków na nową pracę nie ma, a kontrakt z Piastem przecież wygasł. – Nic to. Spaceruję sobie, rąbię drzewo na zimę, jest mi dobrze – twierdzi Kłos. – W Szczecinie oczekiwano awansu, ale myślę, że ten zespół jest jeszcze za młody.

 

Następczyni Iriny Archangielskiej , Marta Szymańska , potrzebuje czasu, nie zawsze potrafiła wszystko zrobić dobrze. Obawiam się, że kilka zawodniczek ciężko będzie zatrzymać działaczom Piasta. Szkoda, bo ten zespół mi się podobał, fajnie pracował – dodaje wrocławianin. Pracę nad morzem, mimo wszystko, wspomina dobrze. – Powiem szczerze, że przygodę z reprezentacją przeżyłem okropnie. Gdyby nie pojawiła się ta robota, to z moją psychiką nie byłoby dobrze. Teraz odpoczywam, zbieram siły i oddycham górskim powietrzem, a rano budzą mnie ptaki. Do Wrocławia wrócę jesienią – planuje. 

A co z dalszą karierą trenerską? – Na razie cisza, a sam nigdzie nie dzwonię. Konkurs na trenera ogłosili w Bielsku-Białej, ale ja nie składałem papierów, bo już na starcie nie spełniałem wymogów. Trzeba mieć I klasę trenerską, 5 lat pracy w najwyższej lidze itd. Na razie odcinam więc kupony, ale po 30 latach spędzonych na parkietach chyba zasłużyłem. Za wszelką cenę niczego nie będę szukał. Mam jeszcze trochę czasu do namysłu, zawsze mogę się wziąć za pracę z młodzieżą i uczyć dzieci w szkole – kończy trener, którego Andrzej Niemczyk szykował na swojego następcę.

źródło: Gazeta Wrocławska, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved