Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Czy Inotel Poznań połączy się z pilskim Jokerem?

Czy Inotel Poznań połączy się z pilskim Jokerem?

Jest szansa na pierwszą ligę mężczyzn w Poznaniu. Według nieoficjalnych informacji poznańscy działacze prowadzą rozmowy z Jokerem Piła na temat fuzji obydwu klubów.

Inotel Poznań opuścił w tym sezonie szeregi I ligi po przegranych barażach z BBTS Bielsko-Biała. Poznańscy działacze nie poddali się jednak i postanowili podjąć walkę o miejsce na zapleczu PLS. Najpierw wysłali do PZPS propozycje powiększenia I ligi, która została jednak odrzucona. Teraz postanowili doprowadzić do skutku fuzję z mającym problemy finansowe Jokerem Piła.

Działacze Jokera o sprzedaniu miejsca w I lidze myśleli już w zeszłym sezonie po spadku z PLS, rozmawiając na ten temat z Treflem Gdańsk. Gdy rozmowy były już na ukończeniu, prezes pilskiego klubu, Jerzy Jasiński, zerwał je i postanowił utrzymać klub na tym poziomie rozgrywkowym. Pilanie z powodzeniem występowali na pierwszoligowych parkietach, docierając do finału, w którym ulegli Płomieniowi Sosnowiec. Mają jednak jeszcze szansę awansować do Polskiej Ligi Siatkówki, pokonując w barażu Delectę Bydgoszcz. Po dwóch spotkaniach (do trzech zwycięstw) prowadzą bydgoszczanie 2:0. Trzeci mecz odbędzie się w piątek w Pile. Czy to ostatni mecz Jokera w tym mieście?Odium spadku z PLS dość negatywnie podziałało na ten klub – mówi prezes Jokera, Jerzy Jasiński. – Muszę podjąć decyzję związane z zabezpieczeniem finansowym klubu. warianty, które rozpatruje mają służyć tylko i wyłącznie naszym zawodnikom., którzy stworzyli tak dobrą drużynę. chcemy, by oni grali dalej razem i mieli opcję wejścia do PLS. Będę grał tam, gdzie będę widział, że nasz zespół i zawodnicy są postrzegani pozytywnie.

Muszę powiedzieć, że zadaję sobie pytanie, czy siatkówka męska ma mocne korzenie w Pile. Wydaje mi się, że jednak nie – twierdzi prezes Jokera. – Nie ma mowy jednak o tym, żebyśmy sprzedali klub.

Ewentualnych rozmów pomiędzy klubami nie potwierdza również rzecznik prasowy Inotelu Poznań, Tomasz Woźniak. Zapytany przez nas o możliwą fuzję z Jokerem odpowiada: – Wszelkie oficjalne informacje dotyczące przyszłości klubu Inotel Poznań oraz jego zawodników zostaną podane w przyszłym tygodniu lub najpóźniej za dwa tygodnie.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że rozmowy działaczy obu klubów odbywały się m.in. w Bydgoszczy przy okazji meczów barażowych z Delectą. Część z siatkarzy Jokera otrzymała propozycje gry w przyszłym sezonie w Poznaniu. Wynika z tego, że piątkowe spotkanie w Pile może być ostatnim występem Jokera przed pilską publicznością, a Delecta może cieszyć się z utrzymania w PLS.

źródło: inf. własna, Radio ESKA, siatkowka.pila.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved