Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > CSKA Moskwa nie stać na grę w Lidze Mistrzyń

CSKA Moskwa nie stać na grę w Lidze Mistrzyń

CSKA Moskwa zrezygnował z udziału w Lidze Mistrzyń. Powodem tej decyzji były względy finansowe. Wydawałoby się gdzie jak gdzie, ale w Rosji pieniędzy w siatkówce nie brakuje.

Szefowie tego klubu mówią o problemie, który dotyczy również innych krajów, także Polski. Udział w europejskich rozgrywkach pucharowych jest drogi.

CSKA jest trzecim rosyjskim klubem, po Dynamie Moskwa (mistrz) i Zarieczu Odincowo (Puchar), który uzyskał prawo udziału w tych elitarnych rozgrywkach. Trzy drużyny mogą wystawić Włosi. Po dwie – Hiszpania, Francja i Polska.To była bardzo trudna decyzja – powiedział naczelnik CSKA Siergiej Kuszczenko. – Dziewczyny w poprzednim sezonie zagrały na piątkę z plusem. Biorąc pod uwagę budżet nasza drużyna jest bezwzględnie najlepsza w superlidze. Niestety, klub znajduje się w sytuacji dużych ograniczeń finansowych. Budżet powiększyliśmy na przyszły sezon, ale więcej rezerw nie mamy.

Kuszczenko podkreślił, że klub musi przyjąć na swój koszt sędziów i przeprowadzić transmisję, za które telewizje każą sobie płacić. Działacze CSKA podkreślają, że Europejska Konfederacja Siatkówki przed klubami stawia tak wysokie wymagania, których moskiewski klub nie jest w stanie wypełnić.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved