Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Spodek gotowy na Ligę Światową

Spodek gotowy na Ligę Światową

fot. archiwum

W samo południe na 27. piętrze hotelu Qubus w Katowicach odbyła się konferencja prasowa dotycząca zbiżających się meczów pomiedzy Polską i Bułgarią w ramach rozgrywek Ligi Światowej.

Wiele czasu poświęcono równiez lipcowemu finałowi tej imprezy, który odbędzie się także w katowckim "Spodku"

 

Spotkanie prowadził Tomasz Wolfke – dyrektor prasowy Ligi Światowej. A na spotkaniu byli obecni: Piotr Uszok – Prezydent Miasta Katowice, Natalia Kostulska – Dyrektor Ligi Światowej w Polsce, Marek Kisiel – członek zarządu PZPS i Prezes WZPS, Marek Blaszkowski – Prezes Zarządu „Spodka” 

Bardzo się cieszymy, że będziemy gościć najlepszych siatkarzy świata. Katowice będą w lipcu stolicą światowej siatkówki. Do imprezy przygotowujemy się już jakiś czas wiec wierze, że poradzimy sobie tak jak sześć lat temu – powiedział prezes Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej Marek Kisiel

 

Liga Światowa to impreza niepowtarzalna. Przygotowanie turnieju finałowego to duże wyzwanie, ale zapewne sobie z tym poradzimy. Wielkie są emocje na boisku, fantastyczna jest atmosfera na widowni – dodał prezydent Uszok.

 

Jednak, co roku największym problemem podczas meczów Ligi Światowej w Spodku jest niezbyt dobra wentylacja: Jesteśmy na etapie modernizacji zarówno instalacji elektrycznej jak i klimatyzacji. Zamierzamy też przeprowadzić prace remontowe na kopule zewnętrznej Spodka. Obok ma powstać centrum kongresowe – zapewnił prezydent Katowic. Wszyscy zadają sobie sprawę, że nie jest to realne teraz, jednak cześć drobnych prac postaramy się wykonać teraz resztę już w przyszłym roku– dodał

 

Tak jak w roku ubiegłym przed halą Spodka a zarówno podczas meczu z Bułgarami jak i Finałów Ligi Światowej postawiony zostanie wielki telebim. Dodatkowo chcemy wybudować małe miasteczko mistrzostw. Wkoło telebimu mają być ustawione trybuny dla osób, które nie dostaną biletów. Przygotowujemy też wiele dodatkowych atrakcji – zapewniła Natalia Kostulska – Jeżeli chodzi o bilety to są one sprzedawane drogą internetową, w przypadku gdyby zostały, będą sprzedawane w kasach Spodka przed meczami. Chcemy żeby ta impreza wypadła perfekcyjnie – dodała.

 

O kibiców, którzy odwiedzą Katowice zadbają miejscowe władze – Zamierzamy z okazji turnieju finałowego wydać darmowy miniprzewodnik dla przyjezdnych kibiców, ułatwiający poruszanie się po mieście i spędzenia czasu poza halą – zapewnił prezydent Uszok .

 

W czasie finałów wszystkie ekipy będą zakwaterowane w hotelu Qubus – Władze siatkarskie wymagają od nas tego żeby drużyny były zakwaterowane w hotelach o podobnych standardach. Zatem wybrany został ten hotel – powiedziała Natalia Kostulska. Qubus jest na taką imprezę jest już od dawna przygotowany. Nawet nie będzie problemu ze wstawieniem specjalnych łóżek dla siatkarzy – dodała

 

Równolegle w Mysłowicach obywać się będą Mistrzostwa Świata do lat 19 w siatkówce plażowej w Mysłowicach – Mysłowice w zeszłym roku wypadły bardzo dobrze i po raz kolejny dostały ważną imprezę o randze światowej. Ten turniej ma swoją publiczność. Jednak zastanowimy się nad tym czy tych imprez nie da się w jakimś stopniu ze sobą połączyć – dodał na koniec Marek Kisiel

 

Zatem w zasadzie wszystko już jest zapięte na ostatni guzik. Teraz z niecierpliwością oczekujemy najpierw dwumeczu z Bułgarami, a dwa tygodnie później wielkiego Finału Ligi Światowej. Oby szczęśliwego dla naszych reprezentantów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved