Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Siatkarze Skry w Final Four Ligi Mistrzów?

Siatkarze Skry w Final Four Ligi Mistrzów?

Istnieje duża szansa, że siatkarze bełchatowskiej Skry znajdą się w Final Four Ligi Mistrzów jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek. Skra ubiega się o organizację turnieju. Podczas ceremonii losowania grup, tytuł najlepszego siatkarza LM sezonu 2006/2007 otrzyma Mariusz Wlazły.

Skra, która w Lidze Mistrzów zagra trzeci raz z rzędu, chce zostać gospodarzem turnieju finałowego. – Ja mam to załatwić – chwali się Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Muszę przekonać parę osób, myślę, że się uda.

Negocjacje w tej sprawie odbędą się w przyszłym tygodniu podczas losowania grup kolejnej edycji LM w Wiedniu. Negocjacje, nie wybór ani losowanie, bo – jak przyznaje prezes Przedpełski – w siatkówce takie sprawy załatwia się w podstolikach. Przedpełski „załatwił” ostatnio Polsce tegoroczny finał Ligi Światowej oraz mistrzostwa Europy kobiet w 2009 roku.Potwierdzam, staramy się o organizację finału – mówi Konrad Piechocki, wiceprezes Skry. Turniej zostałby rozegrany w Łodzi, gdzie niedawno reprezentacja grała z Chinami w Lidze Światowej. Wiąże się to jednak ze sporymi kosztami, ale miałyby w nich partycypować m.in. władze miasta i telewizja Polsat, która ma prawo do pokazywania pucharów w Polsce.

Przedpełski: Naprawdę nie wiem, ile to kosztuje, ja tylko załatwiam. Ale kasa się znajdzie, bo Bełchatów się napalił.

Gospodarz automatycznie dostaje jedno z czterech miejsc bez względu na wyniki w fazie grupowej. W poprzednim sezonie bełchatowianie zakończyli rozgrywki w ćwierćfinale, odpadając w dwumeczu z Portolem Mallorka, dwa lata temu dotarli do półfinału, ale tam zatrzymał ich Iraklis Saloniki. Teraz bełchatowianie zabezpieczają się ze wszystkich stron, także sportowej, pozyskując gwiazdy – Francuza Stephana Antigę, Daniela Plińskiego i Michała Bąkiewicza.

Podczas ceremonii losowania przyznane zostaną nagrody indywidualne za poprzedni sezon. W najbardziej prestiżowej kategorii – najlepszy siatkarz – zwycięży atakujący Skry Mariusz Wlazły. Nagrodę odebrałby osobiście, ale… Grzegorz Szymański jest kontuzjowany i Wlazły pojedzie zamiast niego z reprezentacją do Argentyny na mecze w Lidze Światowej.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved