Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Marco Bonitta zaskoczył powołaniami

Marco Bonitta zaskoczył powołaniami

Aż siedem wielkopolskich zawodniczek powołał do kadry na turnieje Grand Prix Marco Bonitta. Wśród nich są np. Joanna Frąckowiak i Klaudia Kaczorowska. Obecność młodziutkiej Kaczorowskiej to, obok powołania Zuzanny Efimienko, największa niespodzianka powołań.

Efimienko to zaledwie 17-letnia środkowa o wzroście 197 cm. Kaczorowska to 18-letnia przyjmująca o wzroście 184 cm. Całkiem niedawno pozyskał ją Farmutil Piła. Teraz ma w kadrze kolejną kadrowiczkę.

Kadrę wzmocniła także Agata Sawicka – libero mistrzyń Polski, Winiar Kalisz. Sawicka to bohaterka ostatnich gier finałowych między Kaliszem a Piłą. Pokazała wtedy bardzo dobrą formę i zapewne przekonała trenera Marco Bonittę. Z tym, że w kadrze grać będzie na pozycji przyjmującej, a nie jako libero. Na tę newralgiczną pozycję Bonitta powołał dwie siatkarki, które grają w reprezentacji od lat: Mariolę Zenik i wracającą do drużyny po trzech latach Dominikę Leśniewicz.Żadna z naszych siatkarek, które występowały u Bonitty na międzynarodowym turnieju w Montreaux w Szwajcarii, nie wypadła z reprezentacji. Została zatem Agnieszka Kosmatka, która zdobywała w Szwajcarii najwięcej punktów i na niej ma spocząć ciężar gry w ataku. Kosmatka wróciła do reprezentacji po sześciu latach przerwy. Ponieważ co sezon ta siatkarka utrzymuje się w bardzo wysokiej formie i bardzo rzadko zawodzi, Bonitta postanowił na nią postawić.

Biało-czerwony strój nadal zakładać będzie Joanna Frąckowiak, wokół której jest ostatnio bardzo głośno. To ciekawa zawodniczka, niezwykle silna, choć z brakami w przyjęciu. Wciąż jest siatkarką Swarzędza Meble AWF Poznań, który chce ją wykupić z Centrostalu Bydgoszcz. Wszystko jest na dobrej drodze i prawdopodobnie AWF będzie mieć w składzie kadrowiczkę.

Jedną z trzech rozgrywających będzie Magdalena Godos z Kalisza, siatkarka będąca przeciwieństwem pozostałych rozgrywających – Bełcik i Sadurek. Godos miała udany sezon, nie licząc raczej kiepskiej jego końcówki.

Bonitta postawił też na Eleonorę Dziękiewicz – rewelację ostatniego sezonu oraz utalentowaną Agnieszkę Bednarek. Do kadry wraca Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Kadra Polski na Grand Prix:

rozgrywające:

Izabela Bełcik,
Magdalena Godos,
Milena Sadurek

atakujące:

Anna Podolec,
Agnieszka Kosmatka

środkowe:

Katarzyna Skowrońska-Dolata,
Maria Liktoras,
Zuzanna Efimienko,
Eleonora Dziękiewicz,
Agnieszka Bednarek

przyjmujące:
Dorota Świeniewicz,
Milena Rosner,
Joanna Kuligowska,
Joanna Frąckowiak,
Joanna Staniucha-Szczurek,
Klaudia Kaczorowska,
Agata Sawicka

libero:
Dominika Leśniewicz,
Mariola Zenik

Polki zagrają w Grand Prix trzy turnieje: w Rzeszowie (3-5 sierpnia, z Chinami, Rosją i USA), w Hongkongu (10-12 sierpnia, z Chinami, Włochami i Dominikaną) oraz Osace (17-19 sierpnia, z Japonią, Rosją i Kazachstanem).

Autor tesktu: Radosław Nawrot – Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved