Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Zmiany w Poznaniu i Pile

LSK: Zmiany w Poznaniu i Pile

Zawodniczki Farmutilu Piła wracają z urlopów i rozpoczynają rozmowy z klubem na temat swej przyszłości. Jako pierwsza porozumienie zawarła Beata Strządała. To porozumienie oznacza podziękowanie sobie za dalszą współpracę.

Zgodziły się na to i klub, i zawodniczka. Nie został przy tym rozwiązany problem zaległości finansowych wobec siatkarki.

Teraz Strządała musi podjąć decyzję, gdzie będzie grała w nowym sezonie. Jedną z opcji jest Swarzędz Meble AWF Poznań, który złożył jej propozycję.Poznański AWF szuka wzmocnień. Brak środkowej Yulii Shelukhiny (przeszła do Piły) został już uzupełniony – akademicki klub podpisał kontrakt z Anną Szydełko z Muszynianki Muszyna. AWF wzmocniły także: Aleksandra Kruk z Gedanii Gdańsk oraz Kinga Zielińska z SMS Sosnowiec. Obie grają na pozycji skrzydłowej z przyjęciem.

AWF szuka także wzmocnień wśród zagranicznych siatkarek. Trwają rozmowy z Bułgarką Rosicą Janevą (dawniej Jankową), która grała dotąd w Aluprofie Bielsko-Biała i wraz z Turczynką Duygu Sipahioglu opuściła już ten klub. Poznański klub będzie też negocjował z Centrostalem Bydgoszcz w sprawie wykupienia wypożyczonej dotąd do Poznania Joanny Frąckowiak, obecnie reprezentantki Polski.

Upadła natomiast koncepcja ściągnięcia do AWF dwóch bydgoskich siatkarek – Karoliny Ciaszkiewicz i Aleksandry Liniarskiej. Ich pozyskanie przekraczało możliwości finansowe ekipy z Poznania.

A zatem na razie AWF wzmocnił się trzema siatkarkami. Trzy także (Yuliya Shelukhina, Katarzyna Żalińska i Anna Dybizbańska) go opuszczają. Farmutil Piła pozyskał już Shelukhinę oraz Dominikę Sieradzan, a opuściła go na razie Beata Strządała. To jednak prawdopodobnie nie koniec. Piłę opuszczą zapewne kolejne siatkarki, za to wzmocnić zespół ma jeszcze przynajmniej jedna Brazylijka na pozycji przyjmującej.

Żadnych ruchów transferowych nie wykonał jeszcze mistrz Polski – Winiary Kalisz.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved