Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Duże zmiany w drużynie Gedanii

Duże zmiany w drużynie Gedanii

Zawodniczki Energi Gedania utrzymały się w Lidze Siatkówki Kobiet bez gry w barażach, ale siódme miejsce pozostawia niedosyt. W zespole szykuje się rewolucja kadrowa.W pierwszych, śmiałych założeniach, powracające do ekstraklasy gdańszczanki miały się włączyć nawet do walki o medale.

Nie chciałbym już wracać do tego, co było wcześniej – mówi prezes Gedanii Zdzisław Stankiewicz. – Cele mieliśmy ambitne, ale przedłużający się czas oczekiwania na podpisanie umowy ze sponsorem spowodował zerwanie rozmów kontraktowych z siatkarkami, które osiągnięcie takich celów miały zagwarantować.

Zamiast Sylwii Pyci, Marty Pluty i Doroty Ściurki zespół wzmocniły Monika Gorszyniecka, Marta Szczygielska i Ewa Ślusarz. Z zespołu juniorek do pierwszej drużyny przeniesiona została Natalia Nuszel, ale hitem było podpisanie umowy z Małgorzatą Niemczyk. – Realnie rzecz biorąc, stać nas było na zajęcie 6.-7. lokaty. 7. miejsce odpowiada więc naszym aktualnym możliwościom – kontynuuje Stankiewicz. – Oczywiście można, a nawet trzeba mieć pretensje do dziewcząt za występy, w których przeszły obok meczu, nie podejmując walki. Takie spotkania. jak w fazie play-off z AZS Poznań nie powinny mieć miejsca. Stworzyliśmy siatkarkom odpowiednie warunki do trenowania i na parkiecie powinny zostawiać wszystkie siły, a nawet zdrowie, w walce o zwycięstwo. Mam wrażenie, że czasami to zdrowie zostawiane było gdzie indziej.Trudno jednoznacznie ocenić grę zespołu, który z jednej strony był w stanie pokonać późniejsze mistrzynie Polski drużynę Winiar Kalisz, aby później mieć serię 10 porażek z rzędu! Z perspektywy całego sezonu nie zawiodły na pewno obie środkowe. Dla Dominiki Kuczyńskiej ostatnie 10 miesięcy było najlepszym okresem w jej karierze, co zresztą znalazło przełożenie w powołaniu do kadry seniorek. Uznanie w oczach trenera reprezentacji Polski Marco Bonitty zyskała również Berenika Tomsia, dla której jeszcze w zeszłym sezonie nie było miejsca w pierwszej szóstce Gedanii. Silny i pewny punkt drużyny stanowiła Emilia Reimus. Dobrze do gry w seniorkach wprowadziła się Natalia Nuszel. Trochę więcej oczekiwano po grze Niemczyk, choć jej doświadczenie miało kluczowe znaczenie dla losów wielu wygranych setów. Na drugim biegunie należy postawić Aleksandrę Kruk i Gorszyniecką. Pełniąca rolę kapitana Kruk w wyjściowym składzie pokazała się dopiero w dwóch ostatnich meczach ze Stalą Mielec, przez całe rozgrywki będąc jedynie zmienniczką. Jeszcze mniej okazji do grania otrzymała Gorszyniecka, która najwyraźniej nie uniosła ciężaru rozgrywania piłek. Dobre mecze z słabymi przeplatała libero Marta Siwka, a do pierwszego składu bezskutecznie próbowała się dostać Anna Sołodkowicz.

Podobnie jak przed rokiem plany na nowy sezon są ambitne. Gedania w niedalekiej przyszłości ma być znaczącą siłą w LSK. Na razie jednak w klubie szykują się same pożegnania. Przesądzone wydaje się odejście Siwki, Kruk, Sołodkowicz i Reimus. W Gdańsku nie zobaczymy już najprawdopodobniej Szczygielskiej i Gorszynieckiej. Nie wiadomo, czy na jeszcze jeden sezon gry zdecyduje się kontuzjowana ostatnio Niemczyk. Propozycję występów w innych klubach otrzymała Tomsia. Wychodzi więc na to, że z 11-osobowej kadry, pozostać może tylko sześć siatkarek, wliczając w to powracające z wypożyczenia Martę Benderską, Małgorzatę Jeromin i Marzenę Nieczyprowoską. – Na pozycję libero szykujemy grającą do tej pory w juniorkach Agatę Durajczyk – zdradza Stankiewicz. – Wnikliwie analizując postawę Siwki, Benderskiej i Durajczyk, doszliśmy do wniosku, że na tle koleżanek Agata prezentuje się najkorzystniej. Transferów będzie więcej. Gwarantuję, że zespół będzie sukcesywnie wzmacniany, a już w środę podpiszemy umowę z nową siatkarką.

Z informacji wynika, że klub podpisze dziś kontrakt z przyjmującą Piasta Szczecin Kingą Kasprzak (188cm wzrostu). Obchodząca wczoraj 20. urodziny zawodniczka ma za sobą debiut w reprezentacji Polski. Za kadencji trenera Andrzeja Niemczyka zagrała w towarzyskim meczu z Hiszpanią, przegranym przez Polki 0:3.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved