Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gabrych: Mam zawsze swoje zdanie

Piotr Gabrych: Mam zawsze swoje zdanie

- Poziom, jaki Resovia prezentowała w minionym sezonie, zdecydował o moim transferze. Zespół zrobił wyraźny postęp a teraz ma być jeszcze lepiej. W Rzeszowie panuje znakomity klimat dla siatkówki - mówi nowy "Resoviak" Piotr Gabrych.

W ub. roku niby już był Pan bardzo blisko podpisania kontraktu w Resovii, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Dlaczego?

Jakoś nie mogliśmy dojść do porozumienia z działaczami Resovii, i brakowało tego czegoś, co akurat teraz się znalazło.Czy jakieś inne oferty w obecnym okresie transferowym też pan miał?

Z ligi włoskiej, kilka też z Polski i rozważałem też powrót do Rumunii. Wszystko jednak się szybko potoczyło i trzeba było się decydować. Oferta z Resovii była konkretna i nie było co się już zastanawiać.

W tym sezonie Resovia ma aspiracje medalowe. Czy uważa pan, że zespół ten stać na walkę o najwyższe cele w PLS?

Mam nadzieję, że uda się nam zdobyć medal. Zespół został wzmocniony. Jest to bardzo dobry Kubańczyk, mój rówieśnik, z którym powinienem bardzo szybko znaleźć wspólny język. Są Serbowie, a o umiejętnościach graczy z tego kraju nie trzeba nikogo przekonywać. Paweł Papke to też wysokiej klasy zawodnik i nie trzeba go rekomendować, a przecież są też siatkarze, którzy tak udanie walczyli w minionym sezonie w PLS. Jeśli do tego towarzystwa dodam trenera Sucha, z którym zawsze dogadywałem się, to uważam, że sukces musi przyjść.

W minionym sezonie występował pan w lidze rumuńskiej w zespole z Constancy. Czy gra w tak słabej lidze nie wpłynęła negatywnie na pana formę?

A kto powiedział, że to jest słaba liga? Przecież w Rumunii, żeby zdobyć mistrzostwo i Puchar, musieliśmy wykazać się dużymi umiejętnościami. Nikt tam za darmo zwycięstw nam nie dał. W Pucharze CEV odpadliśmy natomiast dopiero w ćwierćfinale z późniejszym triumfatorem tych rozgrywek słoweńskim Autocommerce Bled. Z naszą formą nie było chyba więc aż tak źle. Mogę uspokoić kibiców Resovii: moja dyspozycja do rozpoczęcia sezonu powinna być jak najwyższa. Na pewno będę dawał w każdym meczu z siebie wszystko. Wyjechałem przed trzema laty jako złoty medalista MP z Jastrzębiem, fajnie byłoby teraz powrócić i zdobyć medal.

W środowisku siatkarskim Piotr Gabrych uchodzi za osobę konfliktową. Czy nadal tak jest?

Oczywiście. Ja mam zawsze swoje zdanie, które wielu ludziom się nie podoba. Na pewno się nie zmieniłem, a tym, co ludzie mówią, nie przejmuję się. Ja mam być rozliczany za wyniki i grę, a nie za coś innego. Chciałbym, aby mówiono o mojej grze itd., a nie o sprawach z przeszłości, które już nie mają znaczenia.

Rozmawiał Rafał Myśliwiec – Super Nowości

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved