Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > MDK Warszawa odda miejsce w II lidze Siedlcom

MDK Warszawa odda miejsce w II lidze Siedlcom

Który to już raz MKS MDK Warszawa musi zrezygnować z gry na szczeblu centralnym? Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie II liga zawita do Siedlec. - Ze współpracy z nami wycofał się Zawidz - mówi Wojciech Góra.

Słychać wkoło, że drużyna MDK, choć utrzymała się w II lidze, to w niej nie zagra. Prawda to?

Wojciech Góra: – Bardzo chcemy grać, ale nie mamy pieniędzy. Urząd Miasta dał nam 10 tys. zł, za punkty wywalczone w rozgrywkach młodzieżowych dostaliśmy 20 tys. zł. To wszystko miało nam starczyć na cały rok. Tymczasem samo utrzymanie drużyny w II lidze kosztowało 37 tys. zł.Nawet dla niewielkiej firmy nie jest to znacząca kwota…

To grosze. Nie ma jednak siły, która mogłaby nam zapewnić byt. Są tylko obietnice i mrzonki. Na dodatek ze współpracy z nami wycofał się Zawidz, w którym rozgrywaliśmy ostatnio wszystkie swoje mecze. MDK nie ma własnej hali i teraz musielibyśmy jeszcze słono płacić za wynajem.

Ostatnio modne są fuzje. Nie możecie się z kimś połączyć?

Nie będziemy się z nikim łączyć. Przekażemy miejsce do Siedlec. Wstępnie wszystko jest już uzgodnione. Najpewniej będzie tam grało czterech seniorów z mojego zespołu, tj. Mariusz Godlewski, Marcin Jackowicz, Tomasz Łuczka i Mateusz Plaskota. Siedlce są także zainteresowane kilkoma starszymi graczami MDK, którzy ostatnio grali w rezerwach. Poza tym mają ściągnąć graczy z Białej Podlaskiej.

Co z pozostałymi siatkarzami?

Łukasz Kaczorowski i Wojciech Sobala przechodzą do Jokera Piła. Reszta to ciągle juniorzy i z nimi będę dalej pracował. Na to powinno wystarczyć pieniędzy.

Nie szukał Pan sobie nowego miejsca?

Miałem kilka ofert pracy. Finansowo wszystkie były bardzo dobre. Żadna mnie jednak nie zainteresowała. Pieniądze nie są w życiu najważniejsze.

Historia ligowego MDK znowu zatoczyła więc koło?

Kilka klubów pożywiło się już dzięki MDK. Swego czasu oddawaliśmy przecież miejsce w II lidze do Hajnówki, Piaseczna, a także do Legii. Teraz będą to Siedlce. Czy nie było zainteresowanych w Warszawie? Miejsca w II lidze szukają MOS Wola i Uniwersytet. Oni jednak nie byli zainteresowani naszymi zawodnikami.

źródło: Mazowiecki Sport Express, mwzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved