Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Janeczek we Wkręt-Mecie Domex AZS Częstochowa

Bartosz Janeczek we Wkręt-Mecie Domex AZS Częstochowa

Zarząd Klubu Sportowego „AZS Częstochowa” Sportowa Spółka Akcyjna informuje, iż od sezonu 2007/2008 nowym zawodnikiem zespołu Wkręt-Met Domex będzie Bartosz Janeczek.

Umowa została podpisana na okres trzech najbliższych sezonów. W poprzednim sezonie Bartosz Janeczek występował w zespole Polskiej Ligi Siatkówki – Gwardii Wrocław.

Janeczek jest wychowankiem MKS-u MOS Wieliczka, ale siatkówki uczył się w częstochowskim Delic Polu i SMS-ie Spała. O tym, że trafi do AZS-u mówiło się przed ostatnim sezonem, ale wtedy nie porozumiał się z działaczami spółki. Wybrał Gwardię Wrocław, w której był wyróżniającym się zawodnikiem. Imponował zagrywką, trenerzy chwiali go za spore umiejętności w ataku. Jego talent dostrzegł także trener Raul Lozano. Dostał powołanie do kadry B, z którą przygotowuje się właśnie w Spale do występu na Uniwersjadzie. W zespole prowadzonym przez Krzysztofa Felczaka ma być przyjmującym, ale we Wkręt-Mecie widzą w nim atakującego. Zresztą on również z tą drugą pozycją wiąże swoją siatkarską przyszłość. – Skład Wkręt-Metu jeszcze jest w budowie, nie wiem jakich będę miał konkurentów, ale są jak najbardziej wskazani – mówi Janeczek. – W sporcie zawsze chodzi o walkę, czy to podczas meczu czy na treningu. Gdy się wykonuje polecenia trenera, realizuje taktykę, osiągnąć można wszystko.Do gry w Częstochowie przekonał Janeczka jego ojciec, który jest trenerem siatkówki w Wieliczce. – Po konsultacjach z tatą, dłuższych i krótszych dyskusjach zdecydowałem się na Częstochowę – dodaje zawodnik.

Janeczek miał kilka innych propozycji z klubów PLS-u (min. z Rzeszowa). Mógł także wyjechać do Włoch, ale uznał że nie jest jeszcze przygotowany na grę za granicą.

Kilka dni wcześniej klub z Częstochowy podpisał również trzyletnie kontrakty z Krzysztofem Wierzbowskim i Andrzejem Wroną, reprezentantami Klubu Sportowego „Metro” Warszawa.

Zobacz również:

Karuzela transferowa PLS

źródło: azsczestochowa.pl, gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved