Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Wojciech Grzyb: To ewenement na międzynarodową skalę

Wojciech Grzyb: To ewenement na międzynarodową skalę

Siatkówka nie zna bezpiecznego prowadzenia. Przekonali się dziś o tym Polacy, gdy prowadząc 19:14, przegrali seta 20:25. - Mam nadzieję, że to był pierwszy i ostatni raz, gdy przydarzyło się nam coś takiego - komentuje Wojciech Grzyb.

W pierwszej partii prowadziliście 19:14, a potem straciliście 10 punktów w jednym ustawieniu. Pamiętasz, by kiedykolwiek wcześniej coś takiego przydarzyło się reprezentacji Polski?

Wojciech Grzyb: To chyba ewenement na międzynarodową skalę. Takie rzeczy nie zdarzają się nawet słabym zespołom. Mam nadzieję, że to był pierwszy i ostatni raz, kiedy przydarzyło się nam coś takiego. Najlepiej byłoby, gdybyśmy w ogóle nie tracili punktów seriami. Ta sytuacja z pierwszego seta to ciekawostka i już więcej coś takiego się nam nie przydarzy.

Przegraliście też drugiego seta, ale potem potrafiliście się otrząsnąć. Byłeś tym, który dał sygnał do walki, kończąc niemal wszystkie piłki, które otrzymałeś.

W drugiej partii chyba jeszcze rozpamiętywaliśmy tą ciekawą porażkę z pierwszej odsłony. Nie potrafiliśmy się podnieść, powinniśmy wygrać w poprzedniej partii, ale nie potrafiliśmy, graliśmy nieskutecznie. Mniej więcej w połowie drugiego seta poprawiliśmy w końcu swoją grę i to dało rezultaty, szczególnie w trzeciej partii. Czwarta to był wielki bój i myślę, że Chińczycy przegrali na własne życzenie, ale też przez trudne warunki, które im postawiliśmy. Dobrze funkcjonowała taktyczna zagrywka i blok. A rywale w końcu zaczęli się mylić i na ten nasz blok nadziewać.

Z jakimi oczekiwaniami jedziecie do Argentyny na kolejne mecze?

Na razie mamy na koncie komplet zwycięstw i dobrze byłoby, by taki stan rzeczy udało się utrzymać.

Rozmawiał Tomasz Swędrowski (Polsat Sport)

źródło: Polsat Sport