Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Montreux: Porażka Polek na zakończenie zmagań

Montreux: Porażka Polek na zakończenie zmagań

Polki nie sprostały zespołowi Niemiec w pierwszym meczu turnieju Volley Masters o miejsca 5-8. Tym samym biało-czerwone zakończyły już swój udział w turnieju, dzieląc miejsca 7-8.

W pierwszym secie, do pierwszej przerwy technicznej, tewała bardzo wyrównana walka. Polki objęły prowadzenie 8:7, a w dalszej części seta systematycznie je powiększały. Na drugą przerwę nasze zawodniczki schodziły prowadząc 16:12. Fragment słabszej gry spowodował, że Niemki podciągnęły wynik do stanu 17:15 dla Polski. Wtedy Marco Bonitta poprosił o czas, a efekt był taki, że Polki już do końca kontrolowały sytuację, wygrywając 25:17.

Mimo że w drugim secie Polki prowadziły 5:3, na przerwę techniczną schodziły przegrywając 7:8. Ich gra po wznowieniu nie poprawiła się, stąd szybko Niemki wyszły na prowadzenie 14:11. Chimeryczny polski zespół w tym momencie zaczął grać nieco lepiej, i na przerwę techniczną schodził prowadząc 16:15. Dalsza niezła gra Polek i błedy ekipy niemieckiej spowodowały, że przy stanie 18:15 dla Polski, trener Niemek poprosił o czas. Biało-czerwone jednak jeszcze poprawiły wynik na 19:15, a potem zaczęła się tragedia… Kolejny okres załamania zespołu i fatalnej gry, który trwał do samego końca seta, wygranego ostatecznie przez Niemki 25:23.

Marazm Polek przedłużył się na cały set trzeci. Niemki systematycznie powiększały przewagę, wygrywając 25:14. Walkę próbowały podjąć nasze siatkarki jeszcze w secie czwartym. Na pierwszą przerwę techniczną Niemki schodziły z prowadzeniem 8:7, ale po wznowieniu gry Polki szybko wyrównały, a potem poszły za ciosem i wyszły na prowadzenie, osiągając 4 punkty przewagi do drugiej przerwy technicznej (16:12). Gdy przy zupełnie poprawnej grze nasze siatkarki prowadziły 19:16, wydawało się, że doprowadzą do tie-breaka. Ale zmienność nastrojów to obecnie chyba cecha charakterystyczna zespołu, z którą trener Bonitta musi podjąć zdecydowaną walkę. Przewaga szybko została roztrwoniona, a Niemki wygrały 25:23.

Tak więc Polska kończy start w Montreux na miejscach 7-8. Niemki czekają zaś na zwyciężczynie meczu Turcja – Rosja, aby z nimi jutro walczyć o miejsca 5-6.

Niemcy – Polska 3:1

(17:25, 25:23, 25:14, 25:23)

Niemcy: Dumler (12), Apitz (3), Fürst (13), Grün (17), Kozuch (4), Ssuschke (7), Tzscherlich (libero) oraz Steffen (7), Matthes, Weiß, Brinker (2)

Polska: Dziękiewicz (10), Frąckowiak (6), Kosmatka (12), Sadurek (2), Rosner (13), Liktoras (7), Zenik (libero) oraz Świeniewicz, Bednarek, Staniucha-Szczurek (6), Godos