Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. B: Zwycięstwa Francji i Włoch

LŚ, gr. B: Zwycięstwa Francji i Włoch

Reprezentacja Francji ograła 3:1 na swoim parkiecie Stany Zjednoczone. Także Włosi zakończyli zwycięstwem 3:1 swój pojedynek z Japończykami.

Spotkanie pomiędzy Francją, a USA w Lyonie oglądało ponad trzy tysiące widzów. W secie pierwszym gospodarze objęli prowadzenie od samego początku i mieli przewagę 4 punktów nad rywalem. Amerykanie nie poddali się jednak łatwo i udało im się zniwelować stratę do Francuzów. Głównie dzięki dobrej grze Granvorki Francja ostatecznie wygrała te partię, zdobywając 5 punktów z rzędu.

W secie drugim Amerykanie za sprawą celnych ataków Priddiego oraz dobrej gry w obronie odskoczyli Francuzom aż na 8 "oczek" i ze sporą przewagą punktową wygrali tego seta.

Wyraźnie podrażnieni porażką w drugiej partii, w secie trzecim Francuzi grali zdecydowanie lepiej i popełnili mniej błędów własnych. Szczególnie dobrze na zagrywce i ataku spisywał się Samica . Mimo to gospodarze mieli trudności z utrzymaniem prowadzenia, a walka o każdy kolejny punkt była bardzo zacięta. W końcówce to jednak Amerykanie objęli prowadzenie. Po dziewięciu piłkach setowych zwycięstwo w tej partii spotkania przypadło ostatecznie Francji.

Zmotywowani Francuzi w secie czwartym prowadzili od samego początku i nie mieli większych problemów z ostatecznym wygraniem.

Francja – USA 3:1

(25:22, 19:25, 38:36, 25:18)

Składy drużyn:

Francja : Vadeleux, Granvorka (K), Pujol, Geiler, Samica, Kieffer, Exiga (L) oraz Slavev, Montmeat, Le

USA : Taliaferro, Lambourne (L), Priddy, Millar, Salmon, Hoff (K), Stanley oraz Eatherton, Billings

Na pierwszą przerwę techniczną Japonia schodziła z trzypunktowym prowadzeniem, które w dużej mierze było wynikiem błędów, jakie w polu zagrywki popełniali Włosi. Japończycy natomiast serwowali bardzo ostrożnie. Ich ataki kończył przede wszystkim Yusuke Ishijima . Gospodarze na drugiej przerwie technicznej jeszcze powiększyli swoją przewagę (16:10). Przy stanie 20:14 dla Japonii, kiedy skutecznym blokiem popisał się Yoshihiko Matsumoto , o czas poprosił trener Włochów. Przewaga gospodarzy była jednak zbyt duża i po ataku Naohiry zakończyli oni tego seta wynikiem 25:17.

Do drugiej partii spotkania Włosi podeszli bardzo zdeterminowani. Z dobrej strony pokazał się kapitan gości, Cisolla . Przy słabej grze Japonii w obronie i ataku Azzurri szybko odskoczyli gospodarzom (7:3). Kolejne punkty dla Włochów zdobyli Cisolla i Gavotto (12:8). Kiedy już Japończykom udało się odrobić straty i doprowadzić do wyniku 14:15, zagrywkę popsuł Takaaki Tomimatsu i na drugiej przerwie technicznej dwa punkty więcej mieli Włosi. Po bloku Cisolli na Ishijimie było już 18:15. W końcówce seta dobrze atakowali Cisolla i Paparoni i goście nie mieli większych problemów ze zwycięstwem w tej partii.

W trzecim secie od początku prowadzenie objęli Azzurri i przy stanie 5:1 o czas poprosili Japończycy. Wprawdzie grę gospodarzy próbowali ciągnąć Naohiro i Ryu , ale ciężko im było przebić się przez dobrze funkcjonujący włoski blok. Przy stanie 7:13 o druga przerwę poprosił trener Japonii. Po ataku Cisolli Włosi prowadzili już 16:9. 24. punkt dla gości zdobył Mastrangelo (24:18),a partię zakończył Paparoni (25:20).

W secie czwartym na boisku również dominowali Włosi. W obronie świetnie spisywał się Farina , w ataku Gavotto a na siatce doświadczony Mastrangelo . Przy wyniku 16:12 dla Włochów mogło wydawać się już pewnym, że to oni wygrają tego seta jak również cały mecz. Niespodziewanie jednak do walki poderwali się Japończycy. Po asie Tomimatsu przewaga gości stopniała do jednego punktu (16:15). W kolejnych minutach Azzurri odskoczyli jednak na trzy „oczka” (18:15), czwartą partię wygrali 25:21, a cały mecz 3:1.

Japonia – Włochy 1:3

(25:17, 18:25, 20:25, 21:25)

Japonia : Naohiro, Tomimatsu, Tanabe (L), Matsumoto, Ishijima, Koshikawa oraz Kawaura, Chiba (K), Shimano, Imada, Morishige

Włochy : Mastrangelo, Nuti, Farina (L), Cisolla (K), Savani, Tencati, Gavotto oraz Mattera, Paparoni, Perazzolo