Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Ge Money Bank Warsaw Open 2007 – znamy finalistki

Ge Money Bank Warsaw Open 2007 – znamy finalistki

Finał turnieju Ge Money Bank Warsaw Open, jest wewnętrzną sprawą brazylijską. Zagrają w nim Adriana Behar i Shelda Bede przeciwko duetowi Larissa Franca i Juliana Felisberta Silva. Trzecia para brazylijska zagra z Chinkami o "brąz".

Do półfinałowej rywalizacji w warszawskim turnieju, rozgrywanym na Agrykoli, awansowały trzy pary brazylijskie i jedna chińska.

W pierwszym półfinale zmierzyły się Adriana Behar i Shelda Bede z Xue i Zhang Xi (Chiny). Dla brazylijskiej pary do już 112 Swatch FIVB World Tour. Ma ona na swoim koncie 31 złotych, 29 srebrnych i 23 brązowe medale. To dwukrotne wicemistrzynie olimpijskie (Sydney – 2000, Ateny – 2004), a także dwa razy sięgały po mistrzostwo świata. Ich rywalki to przedstawicielki nowej, bardzo utalentowanej generacji z Chin. Xue i Zhang grały w Warszawie po raz siedemnasty w cyklu światowym. Zadebiutowały w ubiegłym roku we włoskiej Modenie. W tak krótkim czasie zdołały już wygrać dwa turnieje i zgromadzić na swoim koncie blisko ćwierć miliona dolarów. W ubiegłym roku w Warszawie zajęły drugie miejsce, przegrywając w finale ze swoimi rodaczkami Tian Jia/Wang. Tym razem z zaciętego pojedynku zwycięsko wyszła doświadczona para brazylijska, wygrywając 2-1 po prawie godzinnym pojedynku.półfinał:

Adriana Behar/Shelda BRA [5] – Xue/Zhang Xi CHN [4] 2-1

(16-21, 21-19, 15-12) 59 min


Drugi półfinał to była wewnętrzna sprawa par z Brazylii. Zagrały w nim dwa znakomite duety – Renata i Talita oraz Larissa i Juliana. 41 minut trwała rywalizacja, w której Larissa i Juliana, w dwóch setach udowodniły swoją wyższość nad rodaczkami.

półfinał:

Renata/Talita BRA [3] – Larissa/Juliana BRA [2] 0-2

(11-21, 22-24) 41 min


W dwóch kończących warszawski turniej pojedynkach o medale, jakie odbędą się jutro, zobaczymy zatem w walce o złoto dwie pary z Brazylii, a w walce o brąz, Chinki i trzecią parę z Brazylii.

Mecze o medale, Warszawa – Agrykola, 10.06.2007

- mecz o 3. miejsce, godz. 15:00:
Xue/Zhang Xi CHN [4] - Renata/Talita BRA [3]

- FINAŁ, godz. 16:00
Adriana Behar/Shelda Bede BRA [5] - Larissa/Juliana BRA [2]

źródło: fivb.org, inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved