Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Nalbert: Ciągle szukam nowych wyzwań

Nalbert: Ciągle szukam nowych wyzwań

fot. archiwum

Po dwóch latach spędzonych wyłącznie na grze w siatkówkę plażową, Nalbert Bitencourt, który podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach był kapitanem reprezentacji Brazylii, postanowił wrócić do zespołu trenera Bernardno Rezende.

Jego ostatnie występy w barwach "Canarinhos" pokazują, że Nalbert nie zapomniał jak się gra na hali. – Wciąż nie jestem tym samym zawodnikiem, którym byłem przed kilku laty – mówi 33-letni już siatkarz. – Wiem, że mogę się poprawić. I zamierzam to zrobić. Taki już jestem. Wytrwały, ciągle szukający nowych wyzwań – dodaje Nalbert.

 

Powrót doświadczonego przyjmującego do reprezentacji był jednym z najważniejszych wydarzeń początkowej fazy Ligi Światowej 2007. W pierwszych czterech meczach Brazylijczyków Nalbert spisał się bardzo dobrze. Jest nawet liderem klasyfikacji najlepiej przyjmujących z bardzo wysoką skutecznością odbioru – 73,33%. 

Nalbert zaczął grać na wysokim poziomie szybciej niż się spodziewałem. Jest lepszy niż sobie wyobrażałem, ale wciąż oczekuję od niego dużo więcej. Konkurencja w naszym zespole jest bardzo duża i Nalbert musi udowodnić, że zasługuje na miejsce w składzie, że jest lepszy od kilku innych zawodników – powiedział Bernardno Rezende.

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved