Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, grupa C: Zwycięstwa Rosjan i Kubańczyków

LŚ, grupa C: Zwycięstwa Rosjan i Kubańczyków

Bez straty seta zakończyli pierwszy mecz trzeciego weekendu rozgrywek Ligi Światowej, reprezentanci Rosji. Kubańczy w tiebreaku pokonali kadrę narodową Serbii.

W pierwszej partii zespół rosyjski zaczął bardzo agresywnie, wychodząc na prowadzenie 3:0. Chwilę później było 8:5. Egipcjanie nie potrafili zbliżyć się do rywali na mniej niż dwa punkty. Po pierwszej łatwo wygranej przez Rosjan partii Egipcjanie postawili rywalom twarde warunki. Dobra gra blokiem sprawiła, że podopieczni Grzegorza Rysia prowadzili 23:21 jednak ostatecznie to Rosjanie cieszyli się ze zwycięstwa 36:34. W ostatniej partii wyrównana walka toczyła się tylko na początku seta gdy Egipcjanie tracili do rywali dwa punkty. Po drigiej przerwie technicznej Rosjanie włączyli dodatkowe siły głównie dzięki dobrej zagrywce, wygrywając 25:19 i 3:0 całe spotkanie.

Egipt – Rosja 0:3

(15:25, 34:36, 19:25)

Składy:

Egipt : Ahmed Abdalla, Abd Elnaeim Ahmed, Abouel Hassan Ashraf, Youssef Saleh, Elnafrawy Mohamed, Badawy Mohamed, Shaarawy Hossam, Al Aydy Wael oraz Abouel Hassan Ashraf, Awad Hamdy, Seif Elnasr Mohamed, El Daabousi Mohamed

Rosja : Volkov Alexander, Abramov Pavel, Berezhko Yuriy, Khamuttskikh Vadim, Ostapenko Alexei, Matkovski Evgeny, Verbov Alexey oraz Korneev Alexander, Grankine Serguei, Tereshin Maxim

Wiele emocji dostarczyło pierwsze spotkanie pomiędzy reprezentacją Serbii i Kuby. Mecz rozegrany w Hawanie zgromadził 15 tysięcy kibiców na trybunach. W składzie Serbów nastąpiła zmiana środkowych, do składu wrócił Andrija Gerić, obecnie kapitan reprezentacji Plavich, a w pierwszej szóstce Kubańczyków pojawił się Pavel Pimienta, ktry nie rozpoczynał spotkań z Rosją w podstawowym składzie. Po pierwszym dosyć łatwo wygranym przyz Kubańczyków secie Serbowie wzięli się za odrabianie strat. Kolejne dwa sety padły ich łupem, w tym trzeci grany na przewagi. Ojcem sukcesu w trzeciej partii okazał się młody Nikola Kovacević, który postraszył Kubańczyków zagrywką. Gospodarze zaatakowali jeszcze mocniej w partii czwartej wygrywając bez problemu 25:17. Również tiebreak padł łupem ambitnych Kubańczyków, który wygwasli tym samym czwarty mecz w tegorocznej Lidze Światowej.

Kuba – Serbia 3:2

(25-19, 22-25, 28-30, 25-17, 15-12)

Składy:

Kuba : Pimienta Allen Pavel, Sánchez Bozlueva Michael, Iznaga Ortiz Pedro, Simón Aties Roberlandy, Camejo Durruty Oriol, Díaz Carmenate Yoandri oraz Aldazabal M. Tomás, Jurquin Despaigne Rolando, Dominico Speek Odelvis

Serbia : Kovacevic Nikola, Petkovic Vlado, Nikic Milos, Geric Andrija, Starovic Sasa, Podrascanin Marko, Samardzic Marko oraz Peric Branimir, Bojovic Dejan, Janic Bojan