Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ gr.A: Brazylijczycy po raz kolejny lepsi

LŚ gr.A: Brazylijczycy po raz kolejny lepsi

Reprezentacja Brazylii odniosła dziś kolejne zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Tym razem mistrzowie świata pokonali u siebie zespół Korei Południowej 3:0.

Brazylijczycy w meczu z Koreą nie mieli ani przez chwilę żadnych problemów z kontrolowaniem gry. W pierwszym secie wyrównana walka trwała tylko na początku. Później bardzo szybko Brazylijczycy zdobyli wyraźną przewagę, a seta zakończył środkowy Bruno wynikiem 25:19. W drugiej partii nie było inaczej. Szybka, kombinacyjna gra Brazylijczyków była nie do zatrzymania przez przeciwników. Druga partia zakończyła się wynikiem 25:16, a zakończył ją Anderson . W trzeciej partii siatkarze z Brazylii dołożyli do ataku świetny blok i dzięki temu zwyciężyli do 15.

Najwięcej punktów zdobył Brazylijczyk Gustavo – 11.

Brazylia – Korea 3:0

(25:19, 25:16, 25:15)

Po meczu powiedzieli:

Kyung-Soo Lee – kapitan reprezentacji Korei – Nie byliśmy dziś w dobrej dyspozycji. Gdyby nasza kondycja była dziś lepsza to wynik z pewnością byłby inny. Zagraliśmy na około 50%.

Rodrigão – kapitan reprezentacji Brazylii: Graliśmy przeciw Korei bardzo dobrze blokiem. Zazwyczaj gramy trochę inaczej, ale dzisiaj wyszło jak wyszło, a wynik jest zadowalający.

Jung-Tak Yoo – trener reprezentacji Korei: Zmiana czasu dzisiaj była naszym największym przeciwnikiem. Zagraliśmy poniżej oczekiwań i możliwości za co przepraszam naszych kibiców.

Bernardo Rezende – trener reprezentacji Brazylii: Dzisiaj Korea zagrała słabiej niż się spodziewaliśmy. Dosyć łatwo łapaliśmy ich blokiem, ale w następnych meczach czeka nas dużo pracy.