Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Baraż o PLS: Pierwszy krok Delecty

Baraż o PLS: Pierwszy krok Delecty

Siatkarze Delecty Bydgoszcz pokonali w pierwszym meczu barażowym o miejsce w PLS Jokera Piła. Nie przyszło im to jednak łatwo. O wyniku spotkania rozstrzygnął piąty set.

Odnieśliśmy pierwszy sukces i z tego się cieszymy – powiedział po piątym secie meczu z Jokerem środkowy Delecty Adam Nowik. Bydgoszczanie zrobili pierwszy krok do utrzymania w ekstraklasie.

To był jednak bardzo trudny do zrobienia krok. Mający znacznie słabsze warunki fizyczne siatkarze z Piły postawili bydgoszczanom, faworytom rywalizacji o miejsce w Polskiej Lidze Siatkówki, bardzo trudne warunki.

Początek spotkania wcale tego nie zwiastował. Atutem Delecty był dobry blok i bydgoszczanie opanowali siatkę. Im dłużej trwała pierwsza partia, tym bardziej uwidaczniało się, jakie kłopoty będą mieli gospodarze. Głównym było słabe przyjęcie zagrywki siatkarzy Jokera. To z reguły nie były mocne uderzenia, ale mierzone z dużą rotacją serwisy, z którymi nie radzili sobie Stanisław Pieczonka i Krzysztof Kocik. Kolejnym problemem była wczoraj bardzo słaba dyspozycja Kocika w ataku. Trener Wiesław Popik ciągle szukał optymalnego zestawiania przyjmujących. Na boisku byli Rafał Matusiak, Kamil Kacprzak i nawet młody Wojciech Kozłowski. Przez całe spotkanie Delecta miała jednak kłopoty z przyjęciem zagrywki Jokera.

Przeszkodziła nam ta długa przerwa i oczekiwanie na ten baraż. Same treningi to jednak zupełnie nie to samo, niż prawdziwy mecz. Nie było nawet z kim zagrać sparingu, bo wszyscy rozgrywali swoje mecze tylko my czekaliśmy. Dziś też mieliśmy zbyt wiele własnych błędów i od początku pozwoliliśmy na zbyt wiele pilanom – tłumaczy środkowy Delekty Adam Nowik.

Wydawało się jednak, że bydgoszczanie zdołają, po przegranym, pierwszym secie zwyciężyć mecz 3:1. Jednak w dramatycznej końcówce czwartej partii lepsi byli goście (bardzo dobrze grający Krzysztof Janczak pomylił się i zaatakował w aut przy stanie 29:30). Na szczęście tie break Delecta miała już pod kontrolą. Zdecydowały dwa skuteczne bloki Nowika (11:8).

Należy się spodziewać kolejnych ciężkich meczów – mówi Nowik. Kolejny z nich już dziś w hali Łuczniczka (początek o 18.). W PLS zagra w kolejnym sezonie drużyna, która zwycięży trzy razy.

Moi chłopcy zawsze grają z wielką walecznością i wiarą w zwycięstwo – mówił po meczu trener Jokera, Sławomir Gerymski. – To samo dziś pokazali w Bydgoszczy. Nie wystraszyli się Delekty, choć wszyscy podchodzimy z szacunkiem do umiejętności bydgoskiej drużyny. Przecież to ekipa z PLS. Walka będzie na pewno trwała dalej w najlepsze. W pierwszym meczu wygrał lepszy. Mój zespół popełnił zbyt wiele własnych błędów.

Delecta Bydgoszcz – Joker Piła 3:2

(21:25, 25:20, 25:22, 29:31, 15:11)

Delecta: Hoffmann, Kaźmierczak, Pieczonka, Janczak, Nowik, Kocik, Kwasowski (libero) oraz Borczyński, Matusiak, Grant, Kacprzak, Kozłowski

Joker: Syguła, Sobczyński, Korpak, Winnik, P. Lach, M. Lach, Krajewski (libero) oraz Zbierski, Szablewski, Kaczorowski, Bońkowski