Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kurek: Starsi koledzy zaczęli się śmiać

Bartosz Kurek: Starsi koledzy zaczęli się śmiać

W starej anegdocie jubiler dał cenny brylant do przecięcia czeladnikowi. - Nie zna jego wartości, więc mu ręka nie zadrży - mówił. Kiedy Bartosz Kurek rozbijał w Poznaniu argentyńską obronę silnymi atakami, widziano w nim "czeladnika".

Niektórzy myśleli nawet, że ów czeladnik zapomniał, że oto w wieku lat 19 debiutuje w pierwszej reprezentacji Polski. A jak było naprawdę?

Że co? Że ja nie czuję tremy? A gdzie tam! Czuję jak wszyscy – mówi Bartek. – Ale jak wszedłem na boisko, to akurat musiałem parę razy uderzyć z trudnych piłek i mi dobrze wyszło. Starsi koledzy zaczęli się śmiać, Piotr Gruszka klepnął mnie w plecy, publiczność niosła nas dopingiem. Więc szło mi coraz lepiej… aż do tego skręcenia kostki.Świetnie spisujący się w pierwszym meczu z Argentyną Kurek doznał bolesnej kontuzji w czwartym secie. W drugim, niedzielnym spotkaniu już nie zagrał.

No, ale nic się takiego nie stało, już mogę normalnie odbijać i skakać – zdradza.

Bartek urodził się pod siatką, bo trudno inaczej mówić o synu znanego siatkarza Adama Kurka. Kiedy tata trenował, 2-letni Bartuś raczkował w kącie hali. Miał niecałe 16 lat, kiedy obaj po raz pierwszy zagrali razem w drużynie AZS Nysa. To była twarda szkoła, bo po każdym błędzie ojciec burczał, że „mały przynosi wstyd rodzinie”.

W roku 2005 z kolegami z reprezentacji kadetów roznieśli konkurentów na ME w Rydze. Młodego Kurka uznano za najlepszego atakującego mistrzostw. Zaraz potem podpisał kontrakt z Mostostalem i dostał powołanie na obóz kadry A do Spały. Parę miesięcy później Bartek jest po debiucie i jedzie z zespołem Lozano do Chin na mecze Ligi Światowej.

Już nie jest czeladnikiem, za to nie przestał być siatkarskim talentem o wartości brylantu.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved