Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Montreux: Na początek turnieju 0:3 z Kubą

Montreux: Na początek turnieju 0:3 z Kubą

Nie wypadł zbyt okazale debiut Marco Bonitty na stanowisku trenera reprezentacji Polski kobiet. W pierwszym meczu turnieju Volley Masters, Polki przegrały z Kubankami w trzech setach. W innych dzisiejszych meczach Holandia pokonała Serbię 3:2, a Chiny wygrały z Turcją 3:1.

Polki zaczęły swoje spotkanie z Kubankami w grupie B przyzwoicie. Na pierwszą przerwę techniczną w meczu zeszły z 2-punktowym prowadzeniem, ale po tej przerwie zaczęły się spisywać coraz gorzej. Błędy praktycznie w każdym elemencie sztuki siatkarskiej niestety nie zostały wyeliminowane do końca spotkania. Przez krótki czas nasze siatkarki prowadziły jeszcze na początku trzeciego seta (3:2) oraz w momencie zejścia na ostatnią w meczu przerwę techniczną (16:15). To było jednak wszystko, na co było je stać tego dnia, w konfrontacji z grającymi w bardzo silnym składzie, a do tego jeszcze dość dobrze dysponowanymi Kubankami. Joanna Frąckowiak zdobyła dla reprezentacji Polski 8 punktów. W ekipie Kuby brylowały Nancy Carrillo (12 pkt) i Zoila Barros (11 pkt).

Polska – Kuba 0:3

(18:25, 19:25, 22:25)

Polska: Milena Sadurek (2 pkt.), Anna Podolec (7), Maria Liktoras (3), Eleonora Dziękiewicz (5), Joanna Frąckowiak (8), Milna Rosner (6), Mariola Zenik (libero) oraz Agnieszka Kosmatka (2), Joanna Staniucha-Szczurek (1), Agnieszka Bednarek (3)

Kuba: Ruiz, Santos, Carrillo Ramirez, Calderon, Barros, Arredondo (libero) oraz Gonzalez, Carcases

W rozegranym przed meczem Polek z Kubankami, pierwszym dzisiejszym spotkaniu grupy B, niezłe widowisko stworzyła ekipa Turcji i odmłodzony zespół Chin. Turczynki miały wielki atut w postaci swojej najlepszej zawodniczki – Neslihan Demir, która zdobyła 19 punktów. Nie pozwoliło im to jednak odnieść zwycięstwa nad walecznymi i popełniającymi niewiele błędów Chinkami. Azjatki wygrały 3:1 i po dzisiejszym dniu prowadzą w tabeli grupy B. Najwięcej punktów dla ich drużyny zdobyła dziś Ming Xue (16).

Chiny – Turcja 3:1

(25:21, 22:25, 25:16, 25:20)

W jedynym dzisiejszym meczu w grupie A, pasjonujący pięciosetowy pojedynek stoczyły brązowe medalistki mistrzostw świata z Japonii – Serbki, z zespołem Holandii. Siatkarki z kraju tulipanów od lat przyzwyczaiły nas już do tego, że grają solidną siatkówkę. Tym razem wygrały decydujacy, piąty set do 12. Serbki wystąpiły bez grającej w barwach Asystelu Novara Anji Spasojević. Ale mimo to, porażka medalistek MŚ, jest pewną niespodzianką. Najlepiej w zespole Serbii grała Ivana Djerisilo (18 pkt). Dla Holandii tyle samo oczek zdobyła znakomita tego dnia Manon Flier.

Serbia – Holandia 2:3

(25:23, 22:25, 25:23, 21:25, 12:15)

Jutro w grupie A odbędą się dwa mecze: Holandia – Niemcy oraz Rosja – Serbia. W grupie B grać będą natomiast tylko Polki z Chinkami.