Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Łukasz Perłowski: Atmosfera była wyśmienita

Łukasz Perłowski: Atmosfera była wyśmienita

fot. archiwum

Łukasz Perłowski nie zaliczył debiutu w kadrze meczami z Argentyną, nie uczyni tego także w Chinach, bo nie ma go w "12" na wyjazd do Azji. Ale za to mając chwilę wolnego, reprezentacyjny środkowy może nadrobić zaległości na uczelni.

W dwumeczu z Argentyną nie udało ci się zadebiutować w reprezentacji w oficjalnym meczu. Jesteś z tego powodu rozgoryczony?

 

Wcale nie, tym bardziej że wygraliśmy dwa razy. Cieszę się ogromnie, że znalazłem się w tej meczowej dwunastce. Moi koledzy na środku siatki spisywali się bardzo dobrze i trudno było wobec ich świetnej dyspozycji liczyć, że wejdę na boisko. Stałem sobie w gronie rezerwowych i z uwagą obserwowałem mecz. 

Po cichu jednak pewnie liczyłeś, że wejdziesz na boisko może choćby na jakąś jedną akcję?

 

Zdawałem sobie sprawę, że w wyjściowym składzie to nie wyjdę. Myślałem, że może trener zdecyduje się i wpuści mnie na podwyższenie bloku, ale taka zmiana nie była potrzebna, bo zespół spisywał się bardzo dobrze. Mimo wszystko cieszę się bardzo, że przynajmniej byłem w dwunastce na te mecze. Mam nadzieje, że mój czas na debiut wreszcie przyjdzie i będę mógł się zaprezentować kibicom.

 

Co czułeś gdy stałeś na boisku i grano Mazurka Dąbrowskiego?

 

Ogromne wzruszenie. To wspaniałe uczucie i chyba marzenie każdego sportowca. Atmosfera zarówno w Poznaniu, i Bydgoszczy była wyśmienita. Szkoda tylko, że nie wszedłem na boisko, ale mam nadzieje, że i na to przyjdzie jeszcze czas.

 

Trener Raul Lozano ogłosił kadrę na wyjazdowe mecze w Chinach, ale nie ma w niej Łukasza Perłowskiego. Co to oznacza?

 

Dostałem teraz tydzień wolnego, a później jadę do Spały do trenera Krzysztofa Felczaka na zgrupowanie kadry B. Gdy reprezentacja wróci z Chin i Argentyny, ponownie dołączę do niej. To jest podobny scenariusz jak był przed rokiem, kiedy kadra grała mecze wyjazdowe.

 

Czyli masz okazję teraz trochę odpocząć?

 

Tak, jednak nie do końca. W poniedziałek niemal z marszu prosto po przyjeździe z Bydgoszczy, musiałem odrobić zaległości na uczelni – Politechnice Rzeszowskiej. Wszystko udało mi się pozaliczać i jestem już na piątym roku zarządzania i inżynierii produkcji.

 

Podczas twojej nieobecności w Rzeszowie trochę w kadrze Asseco Resovii się pozmieniało. Jak oceniasz te roszady?

 

Serbowie i Kubańczyk to znane nazwiska w siatkarskim światku. Hernandez przed laty był świetnym siatkarzem, ale trudno powiedzieć, co będzie teraz prezentował. Z tej trójki widziałem tylko kiedyś Mitrovicia i na pewno jest to wzmocnienie. Co do pozostałych trudno mi się wypowiadać, czas pokaże, czy to były trafne posunięcia. PLS wszystko zweryfikuje. Zresztą nasza liga z roku na rok jest coraz mocniejsza i czasami nawet zagraniczne gwiazdy mają w niej nieco problemów.

 

Autorem wywiadu jest Rafał Myśliwiec

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved