Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jacek Wiśniewski ocenia zawodniczki

Jacek Wiśniewski ocenia zawodniczki

Po zakończonym sezonie 2006/2007, trener Stali Mielec, Jacek Wiśniewski został poproszony o ocenę postawy poszczególnych zawodniczek swojego zespołu w ligowej rywalizacji.

Paulina Peret – bardzo się cieszę, że Paulina miała możliwość pokazania się w LSK, zaistnienia na ligowych parkietach. Widać, że ta dziewczyna „czuje” grę. Jej mocną strona była obrona, słabiej natomiast przyjmowała.

Iwona Waligóra – dobre mecze przeplatała słabszymi. Raz wszystko jej siedziało, a raz była nie do poznania. Mocną stroną tej zawodniczki była zagrywka i gra na siatce, a słabszą przyjęcie i gra w obronie.Zoriana Pilipiuk – trudno oceniać dziewczynę, która nie miała zbyt wielu okazji do pokazania się. Zoriana dołączyła do nas dość późno. Potrzebowała więc czasu, aby poznać się z drużyną i jej grą. Bardzo podobała mi się jej gra w meczach przeciwko Poznaniowi i Wrocławiowi, w których Zoriana zdobyła po przeszło 20 punktów, będąc najskuteczniejsza zawodniczką w naszej drużynie.

Karolina Olczyk – nie miała łatwego życia. Musiała się wkomponować w nowe środowisko, w nowy zespól. A ten jej nie rozpieszczał. Cała drużyna nie grzeszyła bowiem dobrym przyjęciem. Karolinie trudno było więc rozgrywać. Musiała się sporo napocić, sporo napracować i nabiegać po boisku, by wszystko miało ręce i nogi.

Marta Łukaszewska – sezon 2006/2007 był dla Marty debiutem na ekstraklasowych parkietach. Wypadł on bardzo pomyślnie. Żelazną zawodniczką słała się po kontuzji odniesionej przez Magdę Kobielę. Bardzo dobry początek i środek sezonu. W końcówce dało znać o sobie zmęczenie. Jej wielkim atutem była szybka i pewna ręka.

Agata Turbak – miała mało okazji, by się pokazać. Ale kiedy już weszła na parkiet, w pełni wywiązywała się z powierzonych jej zadań.

Dorota Wilk – była zmienniczką Karoliny Olczyk, a po kontuzji Karoliny pierwszą rozgrywającą. Bardzo tajnie zagrała w meczu z Pilą. Nie grała jednak równo. Dobre mecze przeplatała nieco słabszymi.

Ewelina Dązbłaż – niektórzy kręcili nieco nosem na grę „Ewy”. Trzeba jednak popatrzeć na to wszystko z innej strony. Ewelina w poprzednim zespole, Dalinie, była typową środkową i robiła wszystko to, co typowa środkowa. Blokowała więc i atakowała. My do dołożyliśmy jej jeszcze grę w obronie i na przyjęciu, Nie mogła więc być tak jasną postacią jak w Dalinie, bo miała po prostu na boisku więcej zadań do wykonania.

Magdalena Kobiela – mało grała, Już na początku sezonu złapała kontuzję, która uniemożliwiła jej grę. Powróciła do drużyny w zasadzie na rundę play-off. W tych meczach, w których wystąpiła, robiła to, co do niej należało.

Agata Wilk – to był kolejny udany sezon tej zawodniczki. Nie grało jej się łatwo, Została rozpracowana przez przeciwników, którzy starali się jak mogli wyeliminować ją z gry. Dużo grano na nią zagrywek, tak aby odciągnąć ją od siatki i uniemożliwić skuteczny atak. Mimo to była w nim widoczna i skuteczna. Równie udanie broniła i przyjmowała. Robiła po prostu to, co do niej należało.

Katarzyna Ząbek – Kasia nie miała zbyt udanego sezonu. W zasadzie nie uczestniczyła w zajęciach przygotowawczych do sezonu, bo leczyła kontuzję. Trudno wiec było oczekiwać od niej jakichś cudów. Nie dysponowała takim przyjęciem jak powinna.

Małgorzata Skorupa – podobna sytuacja jak u Eweliny Dązbłaż. Gosia, jako środkowa zawodniczka, musiała nie tylko atakować i blokować, ale takie bronić i przyjmować. Myślę jednak, że z tych zadań wywiązała się poprawnie. Z meczu na mecz czuła się coraz lepiej, coraz lepiej rozumiała się z drużyną.

Marta Wrzesińska – zawodniczka ta miniony sezon może zaliczyć do pechowych i nieudanych. Wszystko przez kontuzję barku. Kiedy już wydawało się, że wszystko jest ok, na jednym z treningów odnowiła się jej kontuzja i musiała poddać się zabiegowi, a potem długiej rehabilitacji. Po czymś takim trudno wrócić do pewnej sprawności i być w pełnym gazie. Trudno było od niej oczekiwać jakiejś super-formy. W zasadzie wchodziła tylko na zmiany i niezbyt długo przebywała na parkiecie.

źródło: kkstalmielec.net, Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved