Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Dorota Świeniewicz kapitanem reprezentacji

Dorota Świeniewicz kapitanem reprezentacji

Dorota Świeniewicz jest kapitanem reprezentacji Polski. Najlepsza siatkarka Europy po raz ostatni grała w narodowej drużynie w Pucharze Wielkich Mistrzyń w Japonii, w 2005 roku.

Dzisiaj w meczu z Kubą w turnieju w Montreux roli trenera reprezentacji Polski zadebiutuje Marco Bonitta. O tym włoskim szkoleniowcu krążyły legendy, że „wszystko trzyma twardą, żelazną ręką, ma naturę dyktatora.”

Marco Bonitta bardzo dużo z nami rozmawia – powiedziała Dorota Świeniewicz. – Stara się dyskutować z nami swoje szkoleniowe pomysły, przekonać do swoich racji. Warto podkreślić, że bardzo szybko uczy się polskiego. Już wiele poleceń na treningu wydaje po polsku. Liczy na naszą odpowiedzialność. W kadrze zebrała się grupa inteligentnych, chcących pracować i osiągać wysokie cele dziewcząt.Dorota Świeniewicz nie podpisała jeszcze kontraktu na sezon 2007/08. – Mam kilka ciekawych i bardzo konkretnych ofert z polskich i zagranicznych klubów m.in. Włoch, Rosji i Hiszpanii – powiedziała Dorota Świeniewicz. – Nie spieszę się z podjęciem decyzji. Chcę przede wszystkim wrócić do formy z mistrzostw Europy w 2005 roku.

Najlepsza siatkarka Europy do reprezentacji wraca po przerwie macierzyńskiej. Przed trzema miesiącami została mamą Juliana. Tata, menedżer reprezentacji Marek Brandt, przebywa również w Montreux. – Julian w trakcie naszej nieobecności jest pod opieką rodziny – powiedział.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved