Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > AZS Częstochowa postawi na młodzież

AZS Częstochowa postawi na młodzież

Nadal nie słychać o większych wzmocnieniach Wkręt-Metu AZS Częstochowa. Pozyskano na razie tylko dwóch 18-latków. - Krytykowano nas, że nie stawiamy na młodzież. Dlatego chcemy wrócić do tradycji - mówią działacze AZS.

Gdy działacze częstochowskiego klubu zwołali konferencję prasową, wydawało się, że ogłoszą nazwiska nowych graczy zespołu. Tak się co prawda stało, ale dowiedzieliśmy się, że do AZS-u trafią dwaj warszawianie – o których już było wcześniej wiadomo – Krzysztof Wierzbowski (18 lat, 197 cm wzrostu) i Andrzej Wrona (18 lat, 204 cm). Pierwszy jest przyjmującym, drugi środkowym.

Działacze częstochowskiego klubu przyznali także, że są blisko zawarcia umowy z Bartoszem Janeczkiem – 20-letnim atakującym, który ostatnio grał w Gwardii Wrocław.Głównym punktem programu było przedłużenie o rok umowy ze sponsorami – firmami Wkręt-Met i Domex. Nie zmieni się więc nazwa drużyny. – Byliśmy krytykowania za to, że nie stawiamy na młodzież dlatego teraz chcemy wrócić do tradycji w AZS-ie – mówił szef firmy Wkręt-Met Wojciech Klimas. – Szansę gry dostaną młodzi, o Wronę i Wierzbowskiego starały się najsilniejsze kluby PLS-u.

Wiceprezes Konrad Pakosz poinformował, że trwają poszukiwania także wśród zawodników zagranicznych. – Trzon zespołu jednak pozostaje ten sam – mówił. – Są rozgrywający, jest libero, Gierczyński i Wika. Mamy jedenaście ważnych kontraktów.

Według prezesa Andrzeja Szewińskiego w klubie na pewno pozostaje Paweł Woicki (rozgrywający nie ukrywał, że chciałby odejść). – Paweł ma ważny kontrakt i nie ma takiej opcji, żeby odszedł – mówi prezes.

Działacze AZS-u starali się także pozyskać Grzegorza Szymańskiego. Podobno oferowano mu kontrakt w wysokości ok. 800 tys. zł. Szymański jednak ofertę odrzucił, i będzie grał w AZS Olsztyn.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved