Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bułgarska kolonia w Jastrzębiu?

Bułgarska kolonia w Jastrzębiu?

- Tak, potwierdzam, zagram w Jastrzębiu - mówi środkowy bloku, Ewgeni Iwanow. Podpisu pod umową jeszcze nie ma, ale jak przyznaje sam zawodnik więcej niż pewne jest, że dwóch Iwanow'ów spotka się w jednym zespole.

Tak potwierdzam – zaczął rozmowę bułgarski środkowy boku. – Od nowego sezonu będę zawodnikiem Jastrzębia. Właśnie jestem w drodze z Warny do Sofii. Tam czeka na mnie wysłana faksem wstępna umowa, na której złożę swój podpis. Oficjalny kontrakt podpiszę, gdy przyjadę do Polski.

Popularny Puszkata przyznał, ze Jastrzębski od dawna interesował się jego osobą. – Z Jastrzębia otrzymałem propozycję jeszcze przed finałami w Polsce. Powiedziałem im wtedy, że najpierw chciałbym porozmawiać z obecnym klubem, czyli Skrą, a gdy nie dojdziemy do porozumienia mogę usiąść do rozmów z Jastrzębiem. Gdy pewne stało się, że w Skrze nie zagram, a z Jastrzębia propozycja wciąż była aktualna, przyjąłem ją.Warunki na jakich zagram w Jastrzębiu są takie same jakie były w Skrze. W Jastrzębiu mają ogromną wolę zdobycia w końcu mistrzostwa Polski a, że ja mam podobne chęci, to przyjąłem tę ofertę (śmiech).

W Jastrzębiu Iwanow zagra w towarzystwie drugiego Iwanowa, Nikolaja, który ma z Jastrzębskim ważny kontrakt. – Bardzo się cieszę, że zagram w jednym zespole z Nikolajem Iwanowem. Wiesz jak to jest, jak w jednym zespole jest dwóch Iwanowów nikt nie ma prawa nas pokonać (śmiech). Razem z Nikim graliśmy zarówno w kadrze narodowej, jak i w zespole CSKA Sofia. Pierwszy raz spotkamy się w jednym zespole zagranicą. Mam nadzieję, ze tym razem wygram zarówno puchar jak i mistrzostwo z Jastrzębiem.

Rozmawiałem dzisiaj z Plamenem, który powiedział, że podobnie jak ja czeka na faks z Jastrzębia, aby złożyć na nim swój podpis. Wygląda więc na to, że w jednym zespole spotka się trzech Bułgarów. Z Plamenem i Nikim cel może być tylko jeden – mistrzostwo – twierdzi Ewgeni Iwanow.

Dla Strefy Siatkówki, Jakub Malke, reprezentujący interesy Ewgenia Iwanowa w Polsce: – Umowa z Iwanowem nie została jeszcze podpisana, ale jesteśmy na najlepszej drodze, aby ją sfinalizować. Mogę potwierdzić, że Ewgeni Iwanow najprawdopodobniej będzie zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla. Rozmowy są w toku, ale wkrótce powinien nastąpić ich finał.

Ofertę gry w Jastrzębiu otrzymali również dwaj środkowi kadry Bułgarii – Hristo Cwetanow (29 lat, 198 cm, występy w Grecji, we Włoszech i Francji) oraz Krasimir Gajdarski (24 lata, 204 cm, ostatnio Lewski Sofia).

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved