Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Radomski zaciąg w Warce

II liga: Radomski zaciąg w Warce

Działacze WTS Warka chcą zatrudnić obecnego szkoleniowca rezerw Jadaru Radom Wojciecha Stępnia. Nowy zarząd Wareckiego Towarzystwa Siatkówki Warka nie podjął decyzji, kto zostanie nowym szkoleniowcem II-ligowej drużyny.

W dalszym ciągu najpoważniejszym kandydatem jest trener rezerw Jadaru Radom Wojciech Stępień.

Działający od tygodnia zarząd wareckiego klubu zamierza rozmawiać z wszystkimi zawodnikami, którzy występowali w zakończonym sezonie. Drużynie nie udało się awansować i zajęła drugie miejsce w grupie drugiej ligi siatkarzy. W ocenie Pawła Wrzeszcza, dotychczasowego szkoleniowca, kilku zawodników zawiodło. Działacze nie przekreślają jednak żadnego z nich.Chcą Stepnia

Najpoważniejszym wzmocnieniem przed zakończonym sezonem miało być pozyskanie byłego reprezentanta kraju Tomasza Skalskiego, który trafił do Warki z drużyny Polskiej Ligi Siatkówki J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska.

Postawiliśmy na doświadczenie, niestety, nie przyniosło to spodziewanych efektów – mówi Andrzej Warda, obecnie prezes WTS Warka i pierwszy trener siatkarzy w trakcie rundy zasadniczej. – Zastanawiamy się, jak postąpić w tym sezonie.

Działacze chcą przekonać do pracy w Warce trenera rezerw Jadaru Radom Wojciecha Stępnia, szkoleniowca drużyny srebrnych medalistów mistrzostw Polski. Jest najpoważniejszym kandydatem do objęcia posady pierwszego trenera WTS, chociaż rozmowy jeszcze się nie rozpoczęły. Spełnia jednak oczekiwania działaczy w Warce. Jest młody, potrafi zmotywować zawodników i osiągnął sukces.

Z Radomia do Warki

Trener nie jest jedyną osoba związaną z Jadarem, którego chętnie zatrudniliby działacze w Warce. W kręgu zainteresowań znalazł się również rozgrywający Daniel Górski, mający za sobą także występ w pierwszej drużynie radomian w I lidze. W razie porozumienia będzie można mówić o powrocie Górskiego. Siatkarz grał już w barwach wareckiego klubu. Drugim zawodnikiem, który mógłby wzmocnić Warkę, jest kapitan rezerw, przyjmujący Kamil Gutkowski.

Po dwóch nieudanych podejściach do awansu mamy mniejszy budżet, dlatego nic nie jest przesądzone – zastrzega Warda. – Poza tym chcemy, aby trener dobrał zawodników, dlatego najpierw chcemy dojść do porozumienia ze szkoleniowcem.

W poprzednim sezonie warecką drużynę wzmocniło trzech zawodników radomskiego klubu: Krzysztof Staniec, Cezary Żyłkowski i Przemysław Surmacz.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved