Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Zmian w Piaście Szczecin ciąg dalszy

I liga: Zmian w Piaście Szczecin ciąg dalszy

fot. archiwum

Marta Benderska nie jest już libero w zespole Piasta Szczecin. Kto ją zastąpi? - Nie powiem - odpowiedziała libero Chemika Police, Joanna Kuchczyńska, na pytanie, czy chciałaby powrócić do szczecińskiego klubu.

Wszystkie – poza Kingą Kasprzak – dotychczasowe zawodniczki Piasta wyraziły chęć dalszej gry w klubie. Jednak występująca na pozycji libero Benderska odejdzie.

 

Joanna czekaMarta była u nas tylko na wypożyczeniu i wraca do Gdańska – wyjaśnił prezes Adam Kulbiej . – Pozostałe zawodniczki uzasadniały swoje zdanie od sytuacji finansowej. Ostatnio trochę się poprawiła, dostaliśmy z miasta około 20 procent potrzebnych pieniędzy. Mamy też nadzieję, na pozyskanie dwóch sponsorów, którzy już nam pomagali.

 

Tak więc trener Marek Mierzwiński może skupić się na szukaniu wzmocnień. Kto zagra w miejsce Benderskiej? Najlepszą kandydatką wydaje się grająca obecnie w Chemiku była siatkarka Piasta, Kuchczyńska. – Na razie czekam na propozycję. Jak ją otrzymam, to porozmawiam z prezesem Chemika odnośnie mojej przyszłości – oznajmiła Kuchczyńska.

 

Przyjmująca z Krakowa?

Nowy trener Piasta Szczecin Marek Mierzwiński interesuje się jedną z zawodniczek Wisły Kraków. Głównym problemem Piasta jest jednak brak dobrej przyjmującej, która zastąpiłaby Kasprzak. Kto to mógłby być?

 

Trzeba poczekać na zakończenie sezonu – niespodziewanie oznajmił trener Mierzwiński. Jak to, przecież sezon dla Piasta już się skończył?! – Przecież są jeszcze baraże… – dodał również niespodziewanie szkoleniowiec. – No baraże Wisły Kraków z AZS Białystok o prawo gry w ekstraklasie.

 

Wisła Kraków przegrała rywalizację z MMKS Dąbrowa Górnicza o bezpośredni awans do Ligi Siatkówki Kobiet i teraz musi wygrać rywalizację z przedostatnim zespołem ekstraklasy – AZS Białystok.

 

Zobaczymy jak będą wyglądać te zespoły po tych spotkaniach – wyjaśnił Mierzwiński.

 

To oznacza, że z przegranej drużyny szczeciński trener będzie chciał kogoś ściągnąć. Kogoś już ma na oku, ale kogo? Oczywiście nie chciał powiedzieć. Wydaje się, że chodzi o kogoś z Wisły, bo ten zespół (poprzez rywalizację z Piastem) Mierzwiński zna dużo lepiej niż AZS. Czy to będzie przyjmująca, czy może siatkarka grająca na innej pozycji? Przekonamy się zapewne za dwa tygodnie.

źródło: gs24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved