Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, grupa C: W drugich meczach lepsi Serbowie i Kubańczycy

LŚ, grupa C: W drugich meczach lepsi Serbowie i Kubańczycy

Podopieczni Grzegorza Rysia nie ugrali nawet seta w dwóch meczach z Serbią. Mimo dużej woli walki rywali, gospodarze pokazali klasę. Lepsza od Rosjan okazała się Kuba, wygrywając drugi mecz w Hawanie 3:1.

Obydwa zespoły rozpoczęły od mocnej zagrywki, pierwszy punkt po serbskiej stronie zdobył asem serwisowym Milos Nikic . Ale było to tylko początkowe prowadzenie gospodarzy. Egipcjanie wydawali się dużo silniejsi. Asa serwisowego w odpowiedzi posłał również Ahmed Abd Elnaeim , wyprowadzając Egipcjan na prowadzenie 5:3. Goście bardzo dobrze atakowali, zwłaszcza grający z numerem 8, Saleh Youssef . Mimo to Serbowie byli bardzo zmotywowani, tylko w pierwszym secie zagrali pięć asów serwisowych. Egipcjanie mieli szansę zakończyć seta sukcesem, prowadząc już 24:22, jednak to Serbowie schodzili z boiska jako zwycięzcy po skutecznej grze blokiem Marko Podrascanina wygrywając 28:26.

Od drugiego seta Serbowie zaczęli grać dużo lepiej i szybciej. Przy prowadzeniu 7:4 o pierwszy czas poprosił trener Grzegorz Ryś . Jednak miejscowi kontynuowali swoją dobrą grę, szczególnie w elemencie bloku, prowadząc o chwili już 18:10. Egipcjanie nie poddali się jednak odrabiając pięć punktów, ale przy stanie 20:17 kolejny skuteczny blok, tym razem Nikoli Kovacevica na Ahmedzie Abd Elnaeim rozstrzygnął wynik partii. Czteropunktowa przewaga pozwoliła zakończyć seta ostatecznie 25:20.

Egipcjanie rozpoczęli trzecią odsłonę z innym rozgrywającym, Mohamedem El Mahdy wychodząc na prowadzenie 4:1. Bardzo szybko jednak zrobiło się 4:4 a chwilę później 6:4 dla gospodarzy, gdy blokiem pograł Dragan Stanković . Egipcjanie ponownie zaczęli walczyć, schodząc na drugą przerwę techniczną przy prowadzeniu 16:14, jednak gdy w polu serwisowym ponownie stanął Milos Nikic , Serbowie zdobyli pięć pubktów z rzędu. Kilkoma obronami popisał się Marko Samardzić i to wystarczyło aby zakończyć seta wynikiem 25:22 i cały mecz 3:0.

Najlepiej punktującym zawodnikiem w serbskiej ekipie okazał się Milos Nikic , zdobywca 15 punktów. O dwa mniej zapisał na koncie zespołu Dejan Bojović . Najskuteczniejszym zawodnikiem po egipskiej stronie był Ahmed Abd Elnaeim , który zrobł 14 punktów, kolejne 10 dołożył Saleh Youssef .

Serbia – Egipt 3:0

(28:26, 25:20, 25:22)

Składy:

Serbia : Bojovic Dejan, Kovacevic Nikola, Stankovic Dragan, Petkovic Vlado, Nikic Milos, Podrascanin Marko, Samardzic Marko oraz Peric Branimir, Janic Bojan, Starovic Sasa

Egipt : Abd Elnaeim Ahmed, Abouel Hassan Ashraf, Youssef Saleh, Elnafrawy Mohamed, Badawy Mohamed, Shaarawy Hossam, Al Aydy Wael oraz Gabal Mohamed, El Mahdy Mohamed, Elian Aly, Abdelkader Mahmoud, El Daabousi Mohamed

Niespodzianką można nazwać zwycięstwo Kubańczyków w Hawanie. Pokonali oni w drugim spotaniu Rosjan 3:1 choć niewiele brakowało aby był tiebreak. Po dwóch pierwszych setach, Kuba prowadziła już 2:0. Mimo to Rosjanom udało się wygrać trzecią odsłonę i właściwie czwartą. Prowadzili już 24:18 aby po zagrywkach Kubańczyków prxegrać seta 28:30 i całe spotkanie 1:3.

Najwięcej punktów w spotkaniu zdobył na gospodarzy Simón Aties (20), nie wiele mniej zapisał na swoim koncie Michael Sanchez (18). W rosyjskim zespole najlepiej pubktował Pavel Abramov (18) a także Jurij Berezko (16).

Kuba – Rosja 3:1

(27:25, 25:19, 21:25, 30:28)

Składy:

Kuba : Sánchez Bozlueva Michael, Iznaga Ortiz Pedro, Simón Aties Roberlandy, Camejo Durruty Oriol, Dominico Speek Odelvis, Díaz Carmenate Yoandri oraz Aldazabal M. Tomás, Pimienta Allen Pavel, Corrales Pouto Raydel

Rosja : Volkov Alexander, Abramov Pavel, Berezhko Yuriy, Khamuttskikh Vadim, Ostapenko Alexei, Matkovski Evgeny, Verbov Alexey oraz Danilov Roman, Tereshin Maxim