Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewelina Sieczka: Skoro już awansowałyśmy… to powalczymy!

Ewelina Sieczka: Skoro już awansowałyśmy… to powalczymy!

Zespół MMKS Dąbrowa Górnicza awansował po zaciętych czterech meczach z Wisłą Kraków do LSK. Jedną z zawodniczek mających duży wkład w osiągnięcie tego historycznego sukcesu, jest reprezentantka Polski juniorek - Ewelina Sieczka.

Wymowne obrazki można było obserwować podczas czterech finałowych meczów w I lidze kobiet. Gdy po przeciwnej stronie siatki stawało doświadczenie (Magdalena Śliwa w Wiśle) i młodość (Ewelina Sieczka w MMKS-ie).

Młoda zawodniczka MMKS-u miała bardzo trudne ostatnie tygodnie, bo obok rywalizacji ligowej startowała wraz z reprezentacją w turnieju kwalifikactjnym do MŚ w Spale. Potrafiła jednak dobrze przygotować się i zregenerować siły do meczów z Wisłą.Jestem bardzo szczęśliwa. Awans do Ligi Siatkówki kobiet to jak dotychczas mój największy sukces w karierze – nie kryje radości Ewelina Sieczka. – Cały zespół zapracował na ten awans. Wisłę pokonałyśmy właśnie dzięki świetnej postawie wszystkich zawodniczek. Wszystkie stanęłyśmy na wysokości zadania i dałyśmy z siebie wszystko. O moją postawę chyba lepiej zapytać trenera, bo sama mogłabym to nieobiektywnie ocenić – żartobliwie odpowiada młoda zawodniczka.

Ewelina Sieczka zapowiada jednocześnie, że nie czuje obaw przed podjęciem rywalizacji w Lidze Siatkówki Kobiet. Zaczepnie stwierdza, że jej zespół narobi w tej rywalizacji sporo zamieszania. – Bardzo chcę zostać w Dąbrowie Górniczej, ale nie mogę być niczego pewna w stu procentach. Nie obawiam się gry w Lidze Siatkówki Kobiet. Na pewno powalczymy! Nie zamierzamy oddawać pola, mimo zdecydowanie wyższego poziomu w ekstraklasie. Skoro już awansowałyśmy… – tajemniczo i wymownie uśmiecha się siatkarka.

źródło: inf. własna, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved