Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Białostockie siatkarki faworytkami barażu z Wisłą

Białostockie siatkarki faworytkami barażu z Wisłą

fot. archiwum

Między najlepszymi zespołami I ligi, a końcówką ekstraklasy jest różnica klas. My jednak musimy ją udowodnić - twierdzi Marian Kardas, trener Pronaru-Zeto Astwa AZS Białystok.

Białostocki szkoleniowiec w Dąbrowie Górniczej oglądał rywalki naszych dziewcząt w barażu o grę w LSK. Tamtejszy MMKS poradził sobie dwukrotnie z Wisłą Kraków 3:0 i 3:2. W związku z tym, to z krakowiankami zagra Pronar-Zeto Astwa AZS.

 

Najpierw siatkarki MMKS-u łatwo pokonały Wisłę 3:0 (25:21, 25:16, 25:12). Dąbrowianki w rywalizacji finałowej objęły wówczas prowadzenie 2:1 i do awansu wystarczało im jedno zwycięstwo. – Dąbrowa pokazała się jako zespół waleczny, tak jak go pamiętałem jeszcze sprzed dwóch lat – dzieli się wrażeniami z pierwszego spotkania Marian Kardas . – Wisła była słabsza, w każdym elemencie gry prezentując się bardzo kiepsko. Nawet rozgrywająca Magdalena Śliwa nie mogła nic poradzić, gdy jej zespół słabo przyjmował zagrywkę, a atakujące nie potrafiły kończyć akcji. Krakowianki grały bez przekonania, zupełnie nie przypominając drużyny walczącej o awans. 

Kardas w czasie naszej rozmowy mógł jedynie przypuszczać, że rywalizację wygra Dąbrowa i AZS trafi na Wisłę. Przyznał jednak, że niezależnie od ostatecznego rozstrzygnięcia finału I ligi, jego zespół jest faworytem barażu. – Po analizie dwóch meczów da się powiedzieć więcej. Jednak muszę przyznać, że nie zobaczyłem żadnych sensacji. Gwardia Wrocław była zdecydowanie silniejszym zespołem niż każdy z tych dwóch – mówi trener.

 

Dopiero w czwartek późnym wieczorem ustalone zostały terminy pierwszych spotkań z Wisłą. Pierwotnie miały zostać rozegrane w sobotę i niedzielę. Ostatecznie nastąpił jednodniowy poślizg i zespoły spotkają się w Białymstoku w najbliższą niedzielę o godz. 14:40 i w poniedziałek o godz. 18:00.

źródło: wspolczesna.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved