Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stremowany Perłowski

Stremowany Perłowski

- Jestem bardzo zaskoczony, że znalazłem się w dwunastce na mecze z Argentyną. Cieszę się, że trener Raul Lozano dał mi szansę i myślę, że choć na chwilę pokażę się na boisku, nawet na krótką zmianę na podwyższenie bloku - mówi środkowy reprezentacji Polski i Resovii, Łukasz Perłowski.

Ze względu na kontuzje i różnego rodzaju urazy w konfrontacji z Argentyną (Poznań – piątek 1.06. godz. 20 i Bydgoszcz – niedziela 3.06. godz. 20) nie zagrają: Mariusz Wlazły, Grzegorz Szymański, Grzegorz Pilarz i Wojciech Grzyb. – Wojtek ostatnio zaczął miewać problemy z barkiem i pewnie dlatego znalazłem się w dwunastce – mówi Łukasz Perłowski. – Ostatnio zacząłem już trenować w szóstkach, z czego bardzo się cieszę. Na razie nie czuję się jeszcze tak na maksa stremowany, ale z czasem pewnie adrenalina pójdzie w górę. Hala w Poznaniu nie jest aż taka duża i porównałbym ją nawet z naszym Podpromiem, jeśli chodzi o pojemność trybun. Więc można powiedzieć, że przed taką liczną publicznością już grałem, ale jednak reprezentacja to jest coś innego i emocje będą ogromne. Na razie trener nie mówił kto wyjdzie w podstawowej szóstce, ale na środku raczej na pewno zagrają Łukasz Kadziewicz i Marcin Możdżonek. Mam jednak nadzieję, że choćby na chwilę wejdę na boisko w Poznaniu lub w Bydgoszczy i wreszcie uda mi się zadebiutować w reprezentacji Polski – kończy Perłowski, który nie będzie jedynym debiutantem.

Na pozycji atakującego jest Bartosz Kurek, który będzie zmiennikiem Roberta Prygla, a na środku za Daniela Plińskiego zagra Marcin Możdżonek. Trener Lozano swoją decyzję o sporych zmianach w składzie tłumaczył względami zdrowotnymi oraz chęcią sprawdzenia młodych zawodników. – W tym roku nie było czasu na regenerację sił i teraz my musimy go wygospodarować. Pojawiają się różne urazy u zawodników i nie ma co szastać ich zdrowiem. To, że mamy zapewniony awans do finału, pozwala nam na odświeżanie składu. Chcemy przede wszystkim, żeby występowali zawodnicy zdrowi i ci, którzy są w formie – stwierdził Raul Lozano. Ekipa Argentyny do Polski dotarła już we wtorek i na próżno szukać w jej kadrze czołowych zawodników, m.in. Markosa Milinkovicia. Trener Jon Uriarte postawił na młodych zawodników, których większość gra w rodzimej lidze.Kadra Polski na mecze z Argentyną – rozgrywający: Paweł Zagumny, Łukasz Żygadło, atakujący: Robert Prygiel, Bartosz Kurek; środkowi: Łukasz Kadziewicz, Marcin Możdżonek, Łukasz Perłowski; przyjmujący: Michał Winiarski, Sebastian Świderski, Piotr Gruszka, Michał Bąkiewicz; libero: Krzysztof Ignaczak.

źródło: super-nowosci.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved