Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Panna i siatkarki

Panna i siatkarki

Jest skrupulatny, wymagający i dokładny. Każde, nawet najprostsze ćwiczenie ma być wykonane dokładnie, jak sobie życzy. Jednym słowem perfekcjonista w każdym calu!

Urodziłem się 5 września, więc jestem Panną, a wszystkie Panny są takie – mówi Marco Bonitta (44 l.), selekcjoner polskich siatkarek.

Podczas treningów w hali panuje absolutna cisza. To prawdziwe misterium. – To zależy od treningu – tłumaczy szkoleniowiec. – Potrafimy się śmiać i żartować, a gdy wymaga tego chwila jest skupienie i koncentracja. Nie mamy regulaminu, w którym jest napisane, że na zajęciach ma być cisza.Po pierwszym zgrupowaniu pod jego okiem nasze siatkarki w niedzielę lecą na turniej do Montreux. To będzie pierwsza „wojna” Bonitty. – Zdaję sobie sprawę, że nie wykonaliśmy tu pracy w 100 procentach – mówi Bonitta. – Do dyspozycji przez większą część obozu miałem połowę kadry. Ale taki był terminarz ligowy w Polsce. Finały skończyły się dopiero w ubiegłym tygodniu. Na pewno w Szwajcarii powalczymy.

W kuluarach pojawiają się głosy, że do Montreux jedzie kadra awaryjna. To tylko wkurza Bonittę. – Nie lubię takiego określenia – mówi. – Kadra to kadra.

Nie chce jednak zdradzić, która siatkarka będzie „jokerem” w jego talii. – Jest taka dziewczyna – uśmiecha się. – Ale teraz nie zdradzę jej nazwiska.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved