Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Polacy nadal niepokonani

LŚ: Polacy nadal niepokonani

fot. archiwum

Biało-czerwoni pokonali w Poznaniu Argentynę 3:1. Młody zespół gości sprawił dużo kłopotów wicemistrzom świata. Z upływem czasu przewaga podopiecznych Raula Lozano była coraz bardziej wyraźna.

Już początek spotkania nie ułożył się po myśli biało-czerwonych. Skuteczny Hernandez na siatce dał prowadzenie Argentyńczykom 3:1. Dosyć słabo mecz rozpoczął Świderski , który nie mógł przebić się przez szczelny blok rywali. Tuz przed pierwsza przerwa techniczna asa serwisowego zagrał Concina i rywale schodzili prowadząc 8:4. Po obydwu stronach siatki mnożyły się zepsute zagrywki, a i Paweł Zagumny nie brylował jak zwykle na rozegraniu. Polakom udało się co prawda zmniejszyć przewagę Argentyńczyków do dwóch punktów 7-9 jednak nie dociągnięte przez Zagumnego piłki na drugą linie oraz środek nie mogły mieć odniesienia w postaci skutecznych ataków. Polacy przegrywali już 11:16 podczas drugiej przerwy technicznej. Na nic zdała się dobra zagrywka Łukasza Kadziewicza , gdyż chwilę później równie skutecznym zagraniem odpowiedział De Cecco . Dopiero w końcówce Polakom po skutecznych zagraniach blokiem przez który nie mógł przedrzeć się Concina udało się zmniejszyć przewagę rywali do jednego punktu 22:23. Michał Winiarski nie wykorzystał jednak kontry która mogła dać Polakom wyrównanie, a skutecznym atakiem partie zakończył Scholtis 25:23.

 

Od pierwszej akcji drugiej partii można było przypuszczać ze Argentyńczycy nie zamierzają poprzestać na jednym secie. Mimo to Polacy zwarli szeregi i zaczęli bardzo dobrze blokować, wychodząc na prowadzenie 3:3. Brylował w tym elemencie Marcin Możdżonek . Słabo spisujący się od początku Sebastian Świderski nie zaliczy tego spotkania do udanych. Po dwóch akcjach, których anty bohaterem stal się popularny Świder (atak w aut oraz złe przyjęcie zagrywki) to Argentyńczycy ponownie wyszli na prowadzenie 7:6. Raul Lozano nie zwlekał dłużej i sięgnął o Piotra Gruszkę . Wraz z trwaniem drugiej partii ożywił się nieco Łukasz Kadziewicz , który po bloku na Ocampo , dał Polakom prowadzenie 16:14. Walka punkt za punkt toczyła się już do samego końca. Przy stanie 20:19 w kadrze narodowej zadebiutował Bartosz Kurek , który zapisał w tej partii swój pierwszy punkt bezkompromisowym atakiem. Końcówka seta należała do najbardziej zaciętych w tegorocznej Lidze Światowej, jednak po błędzie Hernandeza ze zwycięstwa cieszyli się Polacy, którzy wyrównali tym samym stan meczu na 1:1. 

W polu gry pozostał Bartosz Kurek i to właśnie on był bohaterem początku trzeciej partii, zdobywając dwa cenne punkty. Gdy za zagrywce pojawił się Łukasz Kadziewicz , Polacy ze stanu 5:3 wyszli na prowadzanie 9:3 i tak wypracowana przewaga ustawiła całego seta. Polacy mogli grać spokojniej a zmuszeni do błędów Argentyńczycy zaczęli popełniać ich coraz więcej. Również na siatce rodacy Raula Lozano przedzierali się z coraz większym trudem. Mimo, ze tuz po drugiej przerwie technicznej biało-czerwoni stracili w jednym ustawieniu trzy punkty po dobrej zagrywce Scholtisa , to wciąż prowadzili czterema (17:13), co było wystarczającą zaliczką. Gdy przy stanie 21:14 rozegraniem do Kurka popisał się Łukasz Kadziewicz i na dodatek zgubił blok rywali, bezradny Jon Uriarte poprosił o czas. Mimo, że Argentyńczykom udało się odrobić w końcówce kilka punktów to partia zdecydowanie należała do Polaków, którzy po kontrze w wykonaniu Bartosza Kurka zakończyli ją wynikiem 25:17.

 

Ostatnia jak się później okazało partia spotkania podobnie jak jego trzecia odsłona rozpoczęła się po myśli Polaków, którzy objęli prowadzenie 2:0, jednak Argentyńczycy ani myśleli spuszczać z tonu. Po asie serwisowym Scholtisa było 5:6. Obydwa zespoły grały wyrównaną siatkówkę co jakiś czas obejmując bądź tracąc jednopunktowe prowadzenie. Biało-czerwoni stracili jednak swojego bombardiera w osobie Bartosza Kurka , który podkręcił staw skokowy i przy stanie 12:14 powrócił na parkiet Robert Prygiel . To właśnie ten zawodnik pociągnął końcówkę meczu, nie dając się zatrzymać rywalom. W końcówce seta sporo krwi napsuł Polakom Hernandez , po którego dwóch skutecznych kontrach objęli oni prowadzeni 20:18, jednak wtedy sprawy w swoje ręce wzięli polscy środkowi. Marcin Możdżonek zatrzymał na siatce Scholtisa a asa serwisowego zagrał Łukasz Kadziewicz i Polacy szybko wrócili do gry. W końcówce kolejnym skutecznym blokiem, tym razem na Hernandezie popisał się Możdżonek . Widocznie Argentyńczyk miał jeszcze w głowie poprzednią akcję, gdyż atakując w aut zakończył seta wynikiem 25:23. Tym samym polska reprezentacja wygrała trzecie spotkanie w Lidze Światowej.

 

Polska – Argentyna 3:1

(23:25, 27:25, 25:17, 25:23)

 

Składy:

Polska : Winiarski, Gruszka, Zagumny, Prygiel, Kadziewicz, Świderski, Możdżonek, Kurek.

Argentyna :Gustavo, Diego, Cecco Luciano, Ignacio, Leandro, Lucas, Rodrigo, Franco, Martin, Pablo, Lucas, Martin.

 

Statystyki meczowe:

    POLSKA              ARGENTYNA
      sety             sety
razem| IV III II  I |   | I  II  III  IV |razem
 100 | 25  25 27 23 |punkty| 25 25  17  23 | 90
 59 | -  -  -  - | atak | -  -   -  - | 50
 13 | -  -  -  - | blok | -  -   -  - | 7
  3 | -  -  -  - |serwis| -  -   -  - | 6
 25 | -  -  -  - | błąd | -  -   -  - | 27

 

Statystyki indywidualne:

    POLSKA               ARGENTYNA

             Punkty:1. Piotr Gruszka    14 pkt 1. Scholtis Gustavo  21 pkt
2. Michał Winiarski  13   2. Hernandez Martin  16
3. Robert Prygiel   12   3. Ocampo Lucas    7
  Łukasz Kadziewicz  12

             Atak:1. Piotr Gruszka    12 pkt 1. Scholtis Gustavo  18 pkt
2. Michał Winiarski  12   2. Hernandez Martin  13
3. Robert Prygiel   11   3. Aschemacher Rodrigo 7

             Blok:1. Marcin Możdżonek   6 pkt 1. Hernandez Martin  2 pkt
2. Łukasz Kadziewicz  2     Ocampo Lucas    2
3. Piotr Gruszka    2   3. Stepanenko Diego  1
                 Scholtis Gustavo  1
                 Bernasconi Ignacio 1

            Zagrywka:1. Łukasz Kadziewicz  3   1. Scholtis Gustavo  2
                2. Hernandez Martin  1
                 Ocampo Lucas    1

 

Zobacz również :

Wyniki i tabela gr. D Ligi Światowej

źródło: inf. własna

nadesłał: , ,

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved