Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. D: Bulgaria straciła pierwszego seta

LŚ, gr. D: Bulgaria straciła pierwszego seta

Siatkarze Bułgarii pokonali 3:1 Chiny w pierwszym spotkaniu w Warnie. Podopieczni Martina Stoewa zajmują obecnie pierwsze miejsce w grupie D, z kompletem zwycięstw.

Brązowi medaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Świata bardzo szybo zdobyli dużą przewagę (10:5), głównie dzięki znakomitej zagrywce i atakom Kaziyskiego i Yordanova . Zanosiło się na kolejną łatwą wygraną. Przewaga podopiecznych Stoev’a była tak duża, że trener mógł sobie pozwolić na wprowadzenie na boisko kontuzjowanego Vladimira Nikolova . Chińczycy nie podjęli już walki w tym secie i pewnie przegrali 25:16.

W drugim secie kibice mieli okazje zobaczyć zupełnie odmieniony zespół chiński. Bułgarzy szybko uwierzyli w łatwa wygrana i to był ich największy błąd. Dzięki znakomitej grze w obronie, silnej zagrywce i bardzo dobrym rozegraniu, Chińczycy zdołali odskoczyć na pięć punktów (18:13). W końcówce Bułgarzy próbowali jeszcze odrobić straty, ale było już za późno i przegrali 25:22.

Bardzo wyrównany przebieg miał set trzeci. Kluczem do sukcesu okazała się świetna gra w bloku Bułgarów. Znakomita postawa Qiong Shena oraz Yingchao Fanga nie wystarczyła, aby przeciwstawić się trzeciej drużynie świata. Ostatecznie Bułgarzy zwyciężyli 25:22 i objęli prowadzenie w meczu.

Początek partii trzeciej należał do podopiecznych trenera Stoev’a, głównie dzięki świetnej postawie w ataku Boyana Yordanova i Mateya Kaziyskiego. Bułgarzy szybko zdobyli nieznaczną prowadzenie, którą z biegiem seta powiększali. Mecz skutecznym atakiem zakończył Krasimir Gaydarski .

Jianan Zhou (trener reprezentacji Chin) : Wszyscy wiedzą, że Bułgaria to jeden z najlepszych zespołów na świecie, więc było nam bardzo trudno z nimi grać. Uwzględniając to, jestem bardzo dumy z postawy i zaangażowania moich zawodników. Dostrzegliśmy błędy w tym meczu i postaramy się wyeliminować je przed kolejnym spotkaniem.

Qiong Shen (kapitan reprezentacji Chin): Był to nasz pierwszy mecz z Bułgaria od czterech lat, więc ich styl gry nie był nam do końca znany. Niemniej jednak jestem zadowolony z postawy moich kolegów. Mieliśmy okazje uczyć się od najlepszych.

Martin Stoev (trener reprezentacji Bułgarii): Reprezentacja Chin była trudniejszym przeciwnikiem niż Argentyńczycy. Graliśmy bardzo dobrze w pierwszym secie, ale w olejnym pozwoliliśmy Chińczykom na zdobycie osiem punktów z rzędu. Po tym mój zespół wrócił do gry i dostrzegłem w oczach moich zawodników sportową złość.

Andrey Zhekov (kapitan reprezentacji Bułgarii): Bardzo cieszę się, że udało nam się podtrzymać passę zwycięstw w tegorocznej edycji Ligi Światowej. To dla nas bardzo ważne, by zwyciężać w każdym meczu, w którym gramy, aby przygotować najlepszą formę na spotkania z Polską. Gratuluje Chińczykom dzisiejszej gry.

Bułgaria – Chiny 3:1

(25:16, 19:25, 25:22, 25:17)

Bułgaria: Tsvetanov 9, Zhekov 5, Yordanov 15, Gaydarski 12, Kaziyski 13, Ananiev 2, Salparov (l) oraz Nikolov N. 1, Nikolov V. 2, Stoykov, Aleksiev 8 i Zarev

Chiny: Cui X. 6, Cui J. 1, Yu 8, Shen 13, Jiang 1, Fang 15, Ren (l) oraz Zhong 2, Yuan 3, Guo 4 oraz Li