Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Roberto Santilli: Jesteśmy bardzo blisko porozumienia

Roberto Santilli: Jesteśmy bardzo blisko porozumienia

fot. archiwum

Przez cztery godziny rozmawiał Roberto Santilli z działaczami wicemistrza Polski, Jastrzębskiego Węgla. - Jesteśmy bardzo blisko porozumienia, decyzję podejmę po konsultacji z żoną w ciągu kilku dni - podsumował spotkanie kandydat na trenera ekipy z Jastrzębia.

Roberto Santilli nie kryje, że to przez swojego przyjaciela Tomaso Totolo, „zamieszany” jest w sprawę Jastrzębskiego Węgla. – Oczywiście rozmawiałem z nim przed przyjazdem do Polski. Tomaso jest moim przyjacielem, opowiadał mi o klubie i miejscowości. Myślę, że wykonał w Jastrzębskim Węglu dobrą robotę. Włoscy trenerzy mogą sporo przekazać pracując w polskiej lidze – dodał Santilli.

 

Włoski szkoleniowiec rozmawiał z zarządem o zapleczu technicznym do pracy z ekstraligowym zespołem i o koncepcji budowy drużyny do przyszłosezonowych startów na dwóch frontach – w PLS i europejskich pucharach. Santilli poznał problemy techniczne nurtujące klub, ale jak ostatecznie stwierdził, jego poglądy na bardzo wiele zagadnień związanych z prowadzeniem zespołu, są zbieżne z pogladami władz klubu, dlatego bardzo poważnie myśli o podjęciu tego wyzwalia, ale na ostateczną decyzję daje sobie jeszcze kilka dni – na spokojne przemyslenie sprawy w gronie rodziny. 

Rozmawialiśmy też oczywiście o zespole. Żaden trener nie chce, by prowadzoną przez niego drużynę osłabiać. Zgodziliśmy się, że aby zaistnieć na europejskiej arenie drużyna musi być mocniejsza niż w minionym sezonie. O konkretnych nazwiskach będziemy jeszcze rozmawiać, mam nadzieję, że w klubie zostanie Dawid Murek. Najlepszym rozwiązaniem jest zawsze umiejętne połączenie doświadczenia starszych zawodników z młodymi graczami, wchodzącymi do drużyny. Wracam teraz na kilka dni do Włoch, muszę porozmawiać z żoną, bo jak wiadomo, w każdej rodzinie to żona ma głos decydujący. Myślę, że niedługo zostanie ogłoszona ostateczna decyzja – podsumował dzisiejsze rozmowy trener Santilli.

 

Pozytywne wrażenia Włocha z dzisiejszych rozmów z władzami Jastrzębskiego Węgla, potwierdzają także przedstawiciele klubu. – Trener jest zainteresowany pracą w naszym klubie. Stawiane przez niego warunki nie są wygórowane. Analizowaliśmy, jak ma wyglądać drużyna budowana na kolejny sezon pod kątem rozgrywek krajowych i Ligi Mistrzów – powiedział Prezes Jastrzębskiego Węgla, Sławomir Kozłowski.

źródło: inf. własna, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved