Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Gdańszczanki na 7. miejscu w Polsce

LSK: Gdańszczanki na 7. miejscu w Polsce

Siatkarki Energi Gedania całkowicie wykorzystały atut własnego parkietu. Podobnie jak wczoraj, także dzisiaj wygrały 3:0 ze Stalą Mielec, panując niepodzielnie na boisku.

Stal odgrażała się, że jak przyjdzie do decydującej walki o siódme miejsce, to mocne się postawi. Jednak na słowach się skończyło. Mielczanki tylko dwukrotnie w inauguracyjnym secie spróbowały pokrzyżować szyki miejscowym. Z 10:13 wyrównały na 14:14. Na więcej nie pozwolił im atak Emilii Reimus oraz blok Ewy Ślusarz. Potem gospodynie miały jeszcze kłopoty przy piłkach setowych. Zaczęły je bić od wyniku 24:19. Po dwóch nieudanych próbach Leszek Milewski poprosił o przerwę. Gdy drużyny wróciły na parkiet, piłka nie została rozegrana zbyt dobrze, ale Reimus skutecznie zbiła również z trudnej pozycji.

Siódme miejsce oddaje nasze obecne możliwości, co najwyżej, przy dużym szczęściu mogliśmy uplasować się pozycję wyżej. Dobrze, że kończymy sezon wygranymi. Za mecze ze Stalą dziękuję zawodniczkom. Ten zespół wymaga przebudowy, jeśli nie chcemy przeżywać tak nerwowych chwil, jak w tym sezonie – ocenił gdański szkoleniowiec.W secie drugim ostatni remis zanotowano przy…1:1. Stal ostatecznie odpuściła w połowie partii, gdy wynik urósł z 10:6 na 15:7. – Ta sala jest chyba dla nas zaczarowana. Grałyśmy w tym sezonie tutaj trzy razy i za każdym razem przegrywałyśmy po 0:3 w kiepskim stylu. Smutno, że na koniec rozgrywek zagraliśmy tak słabo. Poziom ekstraklasy do czegoś zobowiązuje. Gdy nie można wyjść z „20”, to trzeba się wstydzić – przyznała Magdalena Kobiela, kapitan Stali. – Energa Gedania zasłużył na siódme, a my na ósme miejsce. Przegrane w Gdańsku są dla nas przykre, ale cel nadrzędny, którym było utrzymanie, osiągnęliśmy miesiąc temu i z tego jesteśmy zadowoleni – dodał trener gości, Jacek Wiśniewski.

W ostatnim secie sezonu 2006/07 w Gdańsku gedanistki szybko zdobyły przewagę. Przy zagrywce Natalii Nuszel na siatce rządziły Dominika Kuczyńska i Reimus, co dało przewagę 6:1. Stal zbliżyła się na 5:7 i… dała sobie spokój. Energa Gedania skończyła ostatecznie grę po 58 minutach. Dwa ostatnie punkty po asach serwisowych zdobyła Aleksandra Kruk. – Śpieszyły się, bo za pół godziny odchodzi pociąg do Poznania – żartowano na trybunach, robiąc aluzję do tego, że śladami Justyny Ordak i Karoliny Wiśniewskiej, które do stolicy Wielkopolski przeniosły się przed rokiem, mogą podążyć kolejne gdańszczanki. Dziewięciu siatkarkom kończą się bowiem kontrakty. Na przykład Kuczyńska nie ukrywa, że w tych dniach trudno było koncentrować się tylko na meczach ze Stalą.

Myślami jestem w różnych miejscach jednocześnie. Na pewno chciałyśmy wygrać ze Stalą, ale też czuję już lekkie zdenerwowanie przed czekającym mnie zgrupowaniem reprezentacji Polski seniorek. To praktycznie będzie mój debiut w drużynie narodowej. Ponadto przede mną trudna decyzja w sprawie wyboru przyszłego klubu. Każda opcja jest możliwa. Czekam na rozmowy odnośnie przedłużenia kontraktu w Gdańsku. Chętnie tutaj bym została – przyznała popularna „Domino”.

Energa Gedania Gdańsk – Stal Mielec 3:1

(25:21, 25:13, 25:13)

Stan play-off: 2-1 i 7. miejsce w LSK dla Energi Gedanii

Składy zespołów:

Energa Gedania: Ślusarz, Nuszel, Kuczyńska, Reimus, Kruk, Tomsia, Siwka (libero) oraz Szczygielska

Stal: D.Wilk, A.Wilk, Dązbłaż, Kobiela, Waligóra, Skorupa, Peret (libero) oraz Ząbek, Wrzesińska, Turbak, Łukaszewska

Zobacz również:

Wyniki play-off Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved