Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Nowi siatkarze Ślepska Augustów

II liga: Nowi siatkarze Ślepska Augustów

Ekipa Ślepska w debiutanckim sezonie w II lidze musiała walczyć o utrzymanie się w barażach... teraz ma być inaczej. W Augustowie powstaje drużyna, która w przyszłym sezonie powinna włączyć się do walki o awans do I ligi.

W kolejnym sezonie 2007/08, Ślepsk Augustów ma zdecydowanie wyższe cele. Augustowianie chcą zająć miejsce w czwórce. Pomóc mają w tym siatkarze zaprawieni w pierwszoligowych bojach.

Są wśród nich między innymi dobrzy znajomi z Hajnówki. Jak już informowaliśmy, do Augustowa zdecydowało się przenieść trzech siatkarzy zdegradowanego do II ligi Pronaru: dwaj środkowi – Łukasz Babińczuk i Sławomir Gołębski oraz pełniący rolę grającego trenera w Hajnówce, Adam Aleksandrowicz.Adam ma problemy zdrowotne [kłopoty z kręgosłupem – red.], ale mamy nadzieję, że pomoże nam nie tylko jako trener, ale też jako siatkarz – stwierdza Piotr Krasko, wiceprezes Ślepska. – Wszystko jednak zależy od decyzji lekarzy, a takiej jeszcze nie ma.

Tylko podpisu brakuje pod uzgodnioną już umową z Jackiem Malczewskim. 26-letniego rozgrywającego, który ostatni sezon spędził w pierwszoligowym GTPS-ie Gorzów Wielkopolski, chciał również pozyskać jego były klub – Pronar. Siatkarz jednak zdecydował się na występy w Augustowie. A gry w II lidze wcale nie odbiera jako degradacji.

W Augustowie zbiera się fajna „paczka”. W nadchodzącym sezonie powalczymy o czołówkę tabeli, a w następnym mamy w planach awans – tłumaczy. – Ponadto chcę w spokoju skończyć studia w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego i Turystyki w Supraślu. Grając w Ślepsku, będę miał ku temu możliwości. Przez całe życie nie będę grał bowiem w siatkówkę i muszę myśleć też o przyszłości.

Poważne wzmocnienia ekipy w Augustowie są możliwe, bo główny sponsor – firma Ślepsk – zdecydowanie zwiększył nakłady na zespół. Teraz budżet augustowskiego klubu wynosi około 400 tys. zł.

Większy budżet był potrzebny, po to, by ściągnąć nowych zawodników – wyjaśnia Krasko. – Na razie nie mamy pieniędzy na kolejnych zawodników, chociaż chcielibyśmy jeszcze zatrudnić atakującego.

Augustowianie rozmawiali w sprawie przejścia do ich klubu Piotra Kacperskiego, kolejnego zawodnika Pronaru. Ale siatkarz stawia zbyt wygórowane – jak na II ligę – warunki finansowe. Z tego samego powodu nie wiadomo, czy będzie grał też w Hajnówce, gdzie nie podpisał nowego kontraktu.

Natomiast z grona siatkarzy, którzy do tej pory byli w kadrze Ślepska tylko dwóch zastanawia się nad zmianą barw. Są to Marcin Bugieda i Szymon Wróblewski.

Obaj jeszcze nie podjęli ostatecznej decyzji, ale zaproponowaliśmy im nowe kontrakty – mówi Krasko. – Na skompletowanie kadry mamy jeszcze trochę czasu, treningi rozpoczynamy bowiem 31 lipca. A w planach mamy m.in. wyjazd na obóz do Lubawy. Ponadto chcemy zorganizować turnieju o Puchar Ślepska.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved