Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Cenrtostal Bydgoszcz po sezonie

Cenrtostal Bydgoszcz po sezonie

Deklaracja wiernego sponsora jakim od lat jest GCB Centrostal SA Bydgoszcz, niesie nadzieję bydgoskim siatkarkom na kolejny sezon. Ale jaki on będzie? Zespół z pewnością czekają zmiany.

W czerwcu odbędzie się zebranie, na którym zostanie wybrany nowy zarząd i on będzie podejmował strategiczne decyzje. Na razie w ekipie nie zaszły żadne wielkie zmiany. Trener Piotr Makowski pracuje nadal z zespołem, z którego odeszła jedynie Ilijana Goczewa . Bułgarka miała kontrakt do 31 maja i bilet lotniczy na 1 czerwca, ale nie ma jej już w kraju.

Ili dostała powołanie do kadry Bułgarii, dlatego przebukowaliśmy jej bilet na wcześniejszy termin, by mogła trochę odpocząć w domu – wyjaśnia Waldemar Sagan , wiceprezes KS Pałac Bydgoszcz.

Klub czeka budowanie nowego zespołu na sezon 2007/08, bo roszady w składzie z pewnością nastąpią. W niektórych ekipach LSK już do nich doszło. Z drużyny Aluprof Bielsko-Biała, który bydgoszczanki pokonał w walce o brązowy medal odchodzi aż 5 siatkarek. Anna Podolec przenosi się do rosyjskiej Bałakowskiej Bałakowo, a rozstają się także Mariola Barszcz-Wojtowicz, Monika Smak, Bułgarka Rosica Janewa i Turczynka Fatma Sipahoglu . Może, któraś z nich interesowałaby Centrostal?Zawsze rozmawiamy najpierw ze swoimi zawodniczkami – mówi wiceprezes Sagan. – Deklaracja Centrostalu jest dla nas niezwykle cenna i ważna, ale musimy znaleźć drugiego sponsora, a to nie jest zadanie łatwe. Będziemy też w miarę możliwości równolegle rozmawiać z ewentualnymi kandydatkami, ale za wcześnie na nazwiska.

Co w takim razie robić będą bydgoszczanki? Jeszcze jutro będą trenować, po czym dostaną tydzień wolnego. Okres roztrenowania rozpocznie się 11 czerwca, z tym, że Dominika Leśniewicz i Joanna Kuligowska wyjadą do Warszawy na badania lekarskie, a potem razem z 16 pozostałych kadrowiczek Marco Bonitty wyjadą na zgrupowanie do Szczyrku. W składzie kadry A jest również Joanna Frąckowiak , wypożyczona w minionym już sezonie do AZS Poznań (wróci prawdopodobnie do składu Centrostalu). Z kolei Monika Naczk, Aleksandra Liniarska i Dorota Ściurka otrzymały powołanie do kadry B prowadzonej przez Leszka Piaseckiego . Ten zespół ma rozpocząć przygotowania 21 czerwca.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved