Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Andrzej Dulski: Francja marzy o poważnych sukcesach

Andrzej Dulski: Francja marzy o poważnych sukcesach

fot. archiwum

- BOT Skra Bełchatów zrobiła świetny interes na kontrakcie ze Stephane Antigą, kapitanem ekipy narodowej Francji - mówi Andrzej Dulski, były trener kadry polskich siatkarek, teraz pracujący i mieszkający nad Sekwaną. - To wybitny gracz.

Andrzej Dulski podkreślił, że wielu ekspertów uważa go za jednego z najlepszych przyjmujących w świecie. – Jego procent przyjęcia oscyluje niejednokrotnie w granicach 80-85 procent. To są wyniki rewelacyjne. W pierwszej rundzie Ligi Światowej Francuzi grali na wyjeździe z USA. W pierwszym spotkaniu odnieśli zwycięstwo 3:2, w drugim ulegli 1:3.

 

Trener Philippe Blain nie obawiał się Amerykanów. Generalnie panuje przekonanie, że Francja jest zespołem lepszym. Trenerzy i zawodnicy mają świadomość, że są dobrzy technicznie i taktycznie, umiejętnie potrafią grać w polu. Natomiast gracze francuscy nie mają zbyt dobrych warunków fizycznych. Dlatego też trener Blain wprowadził pięciu rosłych chłopaków. Jednym z nich był Bojidar Slavev, mający jak wskazywałoby imię i nazwisko, słowiańskie pochodzenie. W pierwszym meczu zdobył on osiemnaście punktów. 

Zdaniem Andrzeja Dulskiego dla Francji, podobnie jak dla wielu innych czołowych drużyn, Liga Światowa jest poligonem doświadczalnym przed mistrzostwami Europy. One będą kwalifikacją do Pucharu Świata, a ten z kolei pierwszą eliminacją olimpijską. – Francuzi byli już wicemistrzami Europy, brązowymi medalistami mistrzostw świata więc z pewnością marzą o poważnych sukcesach – dodał.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved